ostatní

Promazání SB

10. srpna 2011 v 15:15 | Bublinka
Měla jsem trochu zmatek v SB. Některé s blogem skončili, jiné ke mně vůbec nechodí a nebo píší nezajímavé články. Z těchto důvodů některé smažu. Potom jsou tu ale má věrná SB která mám moc ráda a nikdy bych je nevymazala.

Pomozte zastavit testy na zvířatech!

27. února 2011 v 12:45 | Bublinka

Pomozte!!! Propagujte texty... ať každý vidí, čemu pomáhá!

Umyl ses?
Použil jsi Dove sprochový gel?
A nezapoměl jsi ani na šampon od Welly? A co takhle pěna do kopele?
No a potom! Vyčistit zoubky... třeba zubní pastou Colgate, že???
No a když jdeš do školy použiješ Fa nebo Lady speed stick.
Hlavu máš obarvenou od značky Palette a na obličej si natíráš krem od Vichy (zdraví patří i pokožce - nikoli zvířatům!).
A tušíš, kolik zvířat kvůli tobě trpělo? A jak? Ne?

TAK SE PODÍVEJ!!!!

Pomozte a roznášejte tento článek

22. února 2011 v 21:07 | Bublinka
Kamarádka má tři štěňátka a jak nesežene zájemce budou utraceni bohužel :-( včera se narodili hl okolí Olomouce a Moravy tam poblíž prosím pomožte,děkujeme.
Bílá fenka na páteři s černýma flíčkama a černejma ouškama a prdelkou.. A dvá černí pejsci.. Nechce někdo? :(.. SPĚCHÁ!
To má ve statusu na FB a já vás prosím, aby jsteco nejvíc roznášeli tenhle článek po blogu.cz možná se najdou zájemci, prosím pomožte ty tvorečky zachránit, děkujeme. Stačí se spojit se mnou  LABANDOU ©
a předám spojení na Barču ;-) POMOZTE

TENTO ČLÁNEK JSEM NAŠLA NA LABANDY BLOGU A PROSÍM VÁS ABY JSTE POMOHLY A ROZNÁŠELY DÁL. MOŽNÁ SE VÁM PODAŘÍ NAJÍT ZÁJEMCE A ZACHRÁNÍTE ÚCHVATNÁ ŠTĚŇÁTKA!

Dotazy ze zvířecí poradny

17. února 2011 v 14:58 | Bublinka
Naty se ptá:
Ahoj :) Ráda bych se zeptala.Moje kamarádka má nově koupeného křečíka - zhruba dva dny.Křečík ale vůbec nechce jíst.Kamarádka má o něj strach a hledá rady kde se dá.Já se ale v křečcích nevyznám a tak jí nemůžu poradit.Co má dělat aby její křeček začal jíst ? Děkuju za odpověď :)

Já odpovídám:
Když křeček odmítá potravu může to být spůsobené příliš chladným a vlhkým prostředím, přehřátím, příliš suchým vzduchem nebo taky průvanem. Pokud mu to nic takového způsobit nemohlo může to být příčina nadměrně přerostlích zubů. Jestli spozoruje u křečka nenormální postavení zubů, zajděte k veterináři. Může mít ale i poraněné lícní torby. V takovém případě neváhejte a zajděte k veterináři. Pokud nic takového nespozoruje snažte se předejít výše zmíněným příčinám jako průvan, vlhké a chladné prostředí. Potom si dej na prst jogurt a nech křečka aby si ho olíznul. Pokud si lízne dej mu trochu jogurtu do mističky a pomalu mu zkus dávat i směs pro křečky. Jestli bude i nadále potravu odmítat, radši zajděte k veterináři.

Áďa se ptá:
Ahoj.Sice už se ptám po 3 ale snad to nevadí =) Chci se zeptat jestli můžu Oldovi dávat 1 týdně hroznové víno a taky okurku ?U hrozna se chci zeptat pokud ho může jestli celé nebo jen dužinu nebo oddělat pecku ?DĚKUJÍ :-)

Já odpovídám:
Vůbec nevadí že se ptáš. Naopak ráda poradím :).
Hroznové víno i okurku mu jednou týdně dávat můžeš. Samozřejmě mezi tím Oldíkovi dej třeba kousek jablka, mrkve. Aby to měl pestré. Kuličku hrozna mu můžeš dát celou. Křeček si s tím hravě poradí. Nemusíš ji nějak upravovat. Jen mu ji kdyžtak rozkroj aby si měla jistotu že to snědl a nehnije mu to v domečku. Můžeš mu dát samozřejmě i celé. Jen pak zbytek vyndej.

Áďa a Brita se ptají

7. února 2011 v 13:50 | Bublinka
Áďa se ptá:
No já se chci ještě 1. zeptat...Vím že máš běhací kouli pro křečka a chci se zeptat jak se zavírá aby křeček neutekl a taky...Nemůžu nikde najít nějaký odkaz neznáš nějaký ?Díky moc =)

Já odpovídám:
Zavírání běhací koule je úplně jednoduché. Jen tam přiložíš víčko a pootočíš ním. Když už dál pootočit nejde, je koule zavřená. A odkaz na nějaké běhací koule je třeba tady: http://www.svetchovatelu.cz/koule-na-jogging-pro-krecky-a-mysi-prumer-18cm.html nebo tady: http://www.andyshop.cz/koule-hamster-plast-18cm-1082/ a tady: http://www.andyshop.cz/koule-plast-25cm-230/

Brita se ptá:
Ahoj, potřebovala bych se zeptat, protože vypadáš jako zkušený chovatel a já nechci nic pokazit.
Mám jednoho křečíka džungarského a chtěla bych mu pořídit kamaráda. Samozřejmě počítám s koupením nové klece.
Bojím se ale, že se nebudou snášet, jak bych se měla pokusit je dát dohromady, aby si třeba neublížili? Jak poznám, kdy si nejsou sympatičtí?
Také bych ráda za radu, jak poznat, jestli mám samečka nebo samičku, abych případně počítala s mladými a mohla se podle toho zařídit :)
Předem děkuji za odpověď.

Já odpovídám:
Zkus je nejdřív opatrně seznamovat přes mříže klece. Vem si jednoho křečíka a když bude druhý vzhůru tak je nech aby se přes mříže očichali. Když začnou pištět odděl je. Zkoušej to dál a když už se budou jen v pohodě očichávat můžeš je zkusit dát spolu do krabice. Kdyby začali vyvádět rychle je odděl. Potom by si musela znovu začít se seznamováním přes mříže. Pokud se ale v krabici k sobě nebudou chovat zle nech je v klidu seznamovat. Pokud by jsi měla samičku (poznáš to tak že samička má menší vzdálenost mezi pohlavním a řitním otvorem než sameček. Sameček má taky špičatějsí zadeček.) a samečka může se stát že když je necháš v krabici začnou se pářit. Křečíky stejného pohlaví můžeš spolu seznámit. Křečíci se totiž celkem dobře snášejí. Záleží ale na jedincích. Někdy si křečci prostě nejsou sympatičtí. Zvlášť u křečíků je ale šance že i v takovém případě kdy je ale budeš pomalu seznamovat si na sebe zyknou. Někdy je to hned ale možná to bude trvat trochu dýl. Přeji hodně štěstí :).

Dotazy

4. února 2011 v 14:55 | Bublinka
Daisulka se ptá:
Ahojkky chtela jsem se zeptat, mam doma křečka džungarského asi rok ale před tydnem mu strašně zčervenaly přední packy a zadní jsou normalní proto bych chtěla vědět proč je má takové a jak je vyléčit.Předem děkuji za odpověď.

Já odpovídám:
Jednou se mi stalo, že když jsem ještě měla Maxe tak on měl takový červený hlodací kámen. Jednoho dne jsem si vzala Maxíčka na ruku a on měl nějak moc červený pacičky. Hrozně jsem se lekla co mu je a potom jsem si všimla že jeho červený hlodací kámen je pod napáječkou a že mu napáječka teče. A došlo mi to. Když byl ten hlodací kámen mokrý tak pouštel tu červenou a jak ho Max hlodal měl od toho červený packy. Otřela jsem mu je ubrouskem a šlo to krásně dolů. Vyměnila jsem napáječku a usušila kámen a potom už to bylo v pohodě. Zkontroluj jestli se ti nestalo něco podobnýho. Je to možný. Pokud ne, radši zajdi k veterináři. Může to být vážné. Jak to popisuješ nemá je napuchlý... Radši ale za veterinářem zajdi.

Vend@ se ptá:
Já bych potřebovala taky radu...DŮLEŽITÉ!
Mám křečíka džungarského a chtěla bych nebo spíše zvažuju o kupu běhací KOULE pro křečky. Bubla nemá totiž moc velkou klec, ale kolečko v ním má a stejně tak i základní věci + prolézačku. Ale ona strašně ráda chodí ven a sem tam ji někdy večer pouštím, ale musím ji mít pod dohledem protože ona si zaleze do každé skuliny, kterou v pokojíku najde a co kdyby teprve pod skřín? Nemám pořád čas ji kotrolovat kde je a ráda bych jí koupila běhací kolečko, že bych ji tam jednou nebo dvakrát během týdne dala aby si zaběhala, když to má tak ráda :-) ale jen tak na max. 10 min... ale někde se píše, že křečci toto špatně snášejí, při koupi bych se samozřejmě poptala jak je to odvětraně atd. ale NEUŠKODÍ TO MÉMU KŘEČKOVI NA ZDRAVÍ? NECHCI MU UBLÍŽIT POUZE DÁT TO CO SE MU LÍBÍ ;) ... Děkuju za odpověď a radu! Vend@

Já odpovídám:
Já si myslím že koule pro křečky je super věc. Mám doma dvě. Jednu malou pro džungaráčky a větší pro syráčky. Tobě by se tedy hodila ta nejmenší pro džungaráčky. Křečkům se v kouli líbí. Určitě to tvému křečkovi neuškodí. Naopak bude rád že se může proběhnout. A příště se ptej jedině v poradně :)

Canis se ptá

3. února 2011 v 14:40 | Bublinka
Canis se ptá:
Mám králíka (Píďu) no a jelikož je táta línej a nikdy nedodržuje sliby, že pojedem na veterinu s drápkama (Pinďa je pak má strašně dloouhý), tak jsem koupila nůžky na drápky. Veterinář s nim taky vždycky strašně bojoval, jednou mu prokousnul prst (chudák veterinář, ten řval jak tur :D), takže my si s nim taky moc nevíme rady. Strašně sebou škube a hrozně kouše. No to je jedno, to nějak zvládnem, ale spíš nevim, jak dlouhý mu je mám nechat. Prej tam maj šlachy a má se stříhat jen to tmavý (nebo světlý, se mi to plete :D), jenže Pinďa má celý drápky stejně zbarvený :/
Strašně se bojim, abysme mu neublížili.

Já odpovídám:
Jestli má Píďa tmavé drápky, posviť si na ně lampou aby jsi mu je nezastříhla moc. Pokud má Píďa světlé drápky, krevní cévka by mu měla červeně prosvítat. Ustřihni mu je 7 milimetrů za krevní cévkou. Drápky by měli směřovat k zemi a měli by být o malinko delší než srst na nohách.

Dotazy ze zvířecí poradny

30. ledna 2011 v 16:40 | Bublinka
Připomínám že v poradně se mě od teď můžete ptát na všechny zvířátka. A tady jsou první dotazy :)

Jde se na to

29. ledna 2011 v 17:33 | Bublinka
Nejdřív Vám chci napsat že kdo ještě nečetl TENTO článek ať si ho nejdřív přečte. Stejně Vám to tady ještě schrnu. Takže jsem dostala nápad že by tenhle blog mohl být o všech zvířatech. Ne jen o křečcích. Bude to tu hlavně o křečcích ale budou tu i jiná zvířátka. Navíc na jaře dostanu koťátko o kterém budu chtít taky psát. Takže to tu bude zvířecí blog :). A hlavně Vám chci všem poděkovat že jste napsali svůj názor který byl u všech kladný. Jsem ráda že mám tak skvělé kamarádky které mě v tom podpořili :). 
V poradně můžete mít tedy dotazy ohledně všech zvířat. Takže já jdu vytvářet nové rubriky a těšte se na články :).

Možná změna

29. ledna 2011 v 13:47 | Bublinka
Tak mě napadlo že bych sem mohla psát i o jiných zvířátkách. Prostě že by to tu byl zvířecí blog. Na jaře budu mít koťátko a chtěla bych psát i o něm. Ale ještě nejsem rozhodnutá. Potřebuju vaši radu. Hrozně mi záleží na tom co napíšete. Chtěla bych Vám ale ještě napsat že hlavním zaměřením by asi byli pořád křečci. Jen by tu přibylo pár rubrik i o jiných zvířátkách. Prostě zvířecí blog :). Co si o tom myslíte? 

Klubáček

25. ledna 2011 v 21:54 | Bublinka
Na blogu u Biglik-Benny jsem v Bennyho klubu takže jsem dostala listinu neboli klubáček. Ještě jednou děkuju :)
klubáček

Nekupujte čaj Lipton!

24. ledna 2011 v 20:01 | Bublinka
Tvůrci z čaje Lipton provedli bolestivé, invazivní testy na zvířatech. Zde jsou některé detaily:
Králíci byli krmeni s vysokým obsahem tuku-strava a pak daný čaj, jestli to ovlivnilo plaketu, která se vytvořila na tepnách zvířat '. Po experimentu byli králíci zabiti.
Myši byly krmeny složkami čaje aby se zjistilo, zda mají nějaký vliv na střevní zánět. Po zkoušce výzkumníci zabili myši udušením nebo zlomením vazu.
Potkani byli nuceni jíst stravu s vysokým obsahem cukru a pak jim byl podán čaj aby výzkumníci zjistili, jestli to má vliv na jejich cukrem zpusobené poškození mozku.Selata byla infikovaná  E. coli toxinem a poté je krmili čajem s cílem zjistit, zda způsobuje průjem. Výzkumníci řezali střeva prasat, zatímco zvířata byla stále naživu.Žádný z těchto testů nebyl vyžadován zákonem. Ve skutečnosti regulační orgány uvádí, že testy na zvířatech nejsou dostačující k prokázání zdravotní tvrzení o produktu.Pokud chcete, můžete poslat e-mail Dave Lewisnovi, dave.lewis@unilever.com, prezidentovi společnosti Unilever Americas (Lipton je mateřská společnost), a zdvořile ho požádat o zastavení zkoušek čaje a čajové přísad na zvířatech. Může se ale stát, že zpráva nebude doručena.

Přeložili-CanisWolfie
Šiřte to dál a hlavně nekupujte čaj Lipton

Mikuláš

3. prosince 2010 v 17:22 | Bublinka
Tak jak se těšíte na Mikuláše? My budem asi s holkama chodit tak to bude sranda :D.
Mikuláš čerti a andělé byli i u nás ve třídě. Jednoho kluka strčili do pytle tak to byla prča :D.
To snad ale ani není možný že už je prosinec blíží se Mikuláš a Vánoce :). Je to supr a navíc u nás je teď hrozně moc sněhu :). Sníh je skvělej... :).
A křečíci se mají suprově ;). Dostali dropsýky tak teď  chroupají :). Tak se mějte ;)

Mám se vrátit?

28. září 2010 v 14:45 | Bublinka
Tak jsem se mrkla na svůj blog o křečcích na kterém jsem dlouho nebyla a napadlo mě... Co kdybych se vrátila? A potom se mi začalo stýskat po všech lidech co jsem na blogu znala a tak píšu tento článek. Potřebuju aby jste mi napsali svůj názor. Chtěla bych se vrátit a asi se i vrátím ale ráda si přečtu Vaše názory. Tak prosím pište :)

Vysvědčení

29. ledna 2010 v 13:36 | Bublinka
Nejdřív se chci omluvit že jsem pár dní nepsala ale bylo to kvůli škole. Psali jsme plno písemek... No ale dopadlo to dobře a já dostala samí jedničky :). A to jako jediná holka ze třídy. Jsem šťastná že už mám ty písemky za sebou, a že už je volno. I když jen jeden den :D No a jak jste s výzem dopadli vy?

Nový design

2. ledna 2010 v 16:54 | Bublinka
Jak jste si určitě všimli tak je tu nový design. Je už trošinku jarní. Ještě udělám poslední úpravy menu a bude hotovo =) tak já jdu rychle na to menu protože pak se musím ještě trochu učit =)

Škola je tu

2. září 2009 v 6:35 | Bublinka
Tak první školní den je za námi, to byla pohoda. To horší teprve příjde =D Tak uvidíme jaký to bude ve škole dnes. Mno teď to ještě nebude tak hrozný, horší když už začne vyučování podle rozvrhu. Ale já to mám zatím dobrý protože jdu do 5 =)...No a začátek školního roku beru s té lepší stránky (co mi zbývá =D). První den byl jen proslov a učitelky nám řekli jaký budem potřebovat sešity a byl rozschod. Pak jsme kecali s kámoškama jaký byly prázdniny, co se stalo novýho atd... =D No a jak jste se měli ve škole Vy první den? =)

Blog

6. května 2009 v 19:16 | Bublinka
Založila jsem si blog o koních =) Prostě mě lákalo udělat si blog o koních protože koně mám taky moc ráda (já mám ráda všechny zvířátka) a jsou to vážně krásná zvířata.Jednou bych koně chtěla mít.Jsem rozhodnutá že až vyrostu tak budu mít hoodně zvířátek protože je zbožňuju...=) ale zpátky k tomu blogu...Nemusíte se ale bát protože tenhle blog je můj hlavní a budu na něj psát pořád...To si pište =) ale budu ráda když se na ten blog kouknete klik.Budu taky moc ráda když napíšete nějaký komentář =).A ještě vám chci napsat že brzy nafotím nový fotky křečíků a dám je sem tak se máte na co těšit! =)

Apríl

1. dubna 2009 v 15:10 | Bublinka
Tenhle článek se sice nebude moc týkat křečků ale tak jeden takovej článek snad nevadí ?! =) nejdřív vám ale chci napsat že Maxíček měl včera (31.3) koupeniny =) ale slavit to budeme až v tento pátek protože teď není moc času.Ale možná to stihnem oslavit už dnes nebo zítra..Ale oslava bude určitě super! navíc si aspoň můžu promyslet jakej bude mít Maxíček dort a dárky atd... =)=) no a dnes je apríl! =) jsme nachytaly ve škole učitelku a to několikrát dokonce jednou tak, že se jeden kluk z naší třídy schoval za skříň a byl tam celou hodinu a úča si ho vůbec nevšimla =D dokonce zapsala do třídnice že chyběl =D no a on potom o přestávce vylezl když tam učitelka nebyla a dělal jakoby přišel do školy a vysvětloval učitelce proč nepřišel do školy na první hodinu a pak jsme všichni nahlas zařvaly apríííl!!! taky jsem nachytala několik kámošky, mamku, bráchu a ještě musím nachytat taťku! =) mno a jednou mě nachytala moje nej kámoška =D mno ještě musím něco vymyslet i na učitelku v nauce protože dneska máme nauku tak něco vymyslíme...=D no ještě musím nachytat spoustu lidí a s toho ještě několik kámošek =) a už mě něco napadá tak to bude všechno a nezapomeňte taky někoho nachytat třeba křečky =D=D

Zase další blog =)

23. února 2009 v 19:39 | Bublinka
Tak jsem si z mojí nejlepší kamarádkou udělala blog o zvířátkách =) budeme moc rády když se tam mrknete a zanecháte nějaký komentář =) tady je odkaz klikni.
 
 

Reklama