Září 2011

28.9.2011

28. září 2011 v 16:21 | Bublinka |  Aktuality
Nejprve se Vám omlouvám za neaktivitu, ale nebylo moc času. Budu se snažit to napravit.

Už za čtyři dny jedeme pro Lotynku. Ne, neříkám to špatně. Vím že 1.10 je za tři dny. Volaly jsme té chovatelce a má v sobotu výstavu takže pro Lotu pojedeme v neděli. Jeden den navíc snad vydržím, no ikdyž... :)
Opravdu se na ni těším a jsem na ni hrozně zvědavá. Jsem ráda že se ten den blíží.

Engie už má hotový výběh. Líbí se jí v něm. Vždycky je ráda když je na trávě :). Vyrobila jsem jí dvě malé překážky a dala jí je tam. Pro Enďu to nebyl žádný problém. Přece jen byly ty překážky hodně nízké :).

Jasmínku začalo bavit odhazovat střechu domečku. Přijde mi to zvláštní protože jsem si myslela že je ráda v uzavřeném domečku. Když jsem jí dala střechu zpátky tak ji opět shodila. Totéž dělá i se schůdky, ale na to jsem zvyklá protože to dělali skoro všichni mí křečci. Jasmínka si radši na patro vyšplhá pro mřížích což ji baví mnohem víc :).

Šnečci i rybky jsou v pořádku. U těch nic nového. Snad jen že očekávaná mláďátka šnečci pořád nemají...

21.9.2011

21. září 2011 v 14:58 | Bublinka |  Aktuality
Ještě 9 dní a pojedeme si pro Lotynku. Zdá se mi to jako nekonečný čas. Hrozně se totiž na ni těším. Mám pro ni všechno připravené. Nachystala jsem jí klec a všechny potřeby. Všechno je koupené a už se jen čeká na 1.10.2011.
Paní co vlastní CHS Z duhového kopce taky nafotila pár nových fotek vrhu ve kterém je Lotynka. Je to takový rozkošný mrňousek ♥. Však se podívejte :).

18.9.2011

18. září 2011 v 12:06 | Bublinka |  Aktuality
Omlouvám se že jsem se poslední dobou neozvala, ale snad to chápete. Jelikož se Daisynka nenašla tak jsem si zamluvila teddy králičici v CHS Z duhového kopce. Je to červená samička s bílým čumáčkem a modrýma očima. Nádherná samička. Už mám pro ní všechno nachystané. Jsem ráda že mi rodiče dovolili ji mít doma. Takže jsme koupili metrovou klec a všechny potřeby. Jedeme si pro ni 1.10.2011. Takže za 12 dní. Líbí se mi pro ni jméno Lotynka. Nejspíš jí to zůstane. Opravdu se na ni těším :).
Jinak ostatní mazlíci se mají dobře. Jsou v pořádku.
Tak tohle je Lotynka. No není nádherná? :)

Daisynka se stratila...

9. září 2011 v 17:51 | Bublinka |  moji mazlíčci
Před pár dny jsem ji viděla naposled. Bylo to když jsem jí večer dávala krmení. Ráno jsem už ale své zlatíčko nenašla. Půl hodiny jsem ji volala a prošla jsem okolí našeho domu, ale bylo to marné. Pak už jsem musela jít do školy. Hned jak jsem přišla jsem ji hledala dál. Ptala jsem se sousedů jestli ji nevyděli. Bohužel bezúspěšně. Chudinka moje malá Daisy. Nechápu co se stalo. Držela se doma. Byla skoro pořád na zahradě. Na ulici chodila minimálně. Mám ovšem podezření že jí něco provedl náš pitomý soused. Má psa kterého na Daisy několikrát poštval když se dostala na jeho pozemek. Poprosili jsme ho aby nám ji dal na zahradu když k nim půjde, ale bůhví co ten pitomec udělal.
Je mi to tak líto. Byla tak mazlivá a hodná. Vydržela mi klidně hodinu ležet na klíně a u toho vždy vrněla. Bude mi hrozně chybět. Bylo to zlatíčko na které nikdy nezapomenu...

Těch pár dnů co se mnou Daisy už není bylo opravdu hrozných. Jsem z toho vážně smutná a tak mi rodiče dovolili dalšího králíčka. Bude to zakrslý teddy z CHS Z duhového kopce (můžete kliknout pro zobrazení stránky). Paní co toto CHS vlastní je příjemná a ochotně mi odpovídá na
dotazy. Navíc má krásné králíčky takže můj chlupáč bude nejspíš od ní. Rodiče mi taky dovolili abych měla králíčka doma. Vezmu si totiž mláďátko a to nemůže být přes zimu venku. Zítra pojedeme koupit klec a potřeby. Nejspíš i novou přepravku. Když něco nebudou mít tak to objednám přes internet. Možná se zítra zajedeme i podívat na ty miminka. Opravdu se na králíčka těším. Nenahradí ale Daisy. To rozhodně ne. Na Daisynku budu pořád vzpomínat. Byla úžasná a miluju jí, ale musím jít dál protože Daisy se už nejspíš nevrátí. Jelikož nechodila daleko tak jí asi něco udělal ten hajzl. Nesnáším toho pitomýho souseda!

Co připravit?

6. září 2011 v 16:38 | Bublinka |  Než si pořídíme králíčka
Než domů přivezete králíčka, měly by jste mít připravené ty nejdůležitější potřeby, krmení a další nezbytné věci. Taky si na králíčka musíte vyhradit čas, aby se mohl pod vaším dozorem každý den proběhnout a aby jste mohly splňovat každodenní péči o něj. To znamená vyměnit vodu a přisypat krmení a taky nezbytné seno.
Předem připravte ušákovi klec či králíkárnu ať je všechno hotové až králíček přijede. Pak ho totiž musíte nechat v klidu, aby si zvykl a taky aby si mohl všechno prozkoumat.
První den se tedy králík rozkouká a pomalu můžete začít s ochočováním. Na králíčka nespěchejte a snažte se ho prvních pár dní moc nerušit. Tím myslím aby jste nedělaly hned jak přijede hluk hned u jeho obydlí. Byl by pak ve stresu. Snažte se působit klidně a vyrovnaně.

4.9.2011

5. září 2011 v 14:34 | Bublinka |  Aktuality
Včera byl na naší ulici takový malý, neoficiální sraz králíčků a jejich páníčků. Dopředu jsme se nedomlouvaly, ale jaksi jsme se střetly při venčení ušáků.
Engie se tedy trošku seznámila s pár kamarády. Konkrétně s králičicí Natálkou (teddy krátkouchý), pak taky s Ferdou (beránek), ale toho už zná dýl. A s Mazlíkem (standartní zakrslík).
Povídaly jsme si o králíčcích a o tom kde a jak je chováme.
Mazlík z ničeho nic se rozhodl mít mláďata s Natálkou, ale zastavily jsme ho :D.

Včera taky byli šnečci venku. Na trávě rádi lezou. Vyčistila jsem jim akvárko a natrhala jsem jim pár pampeliškových listů a dala jsem pár taky Jasmínce a Enďe. Enn je miluje. Dokázala by jich schroupat spousty, ale já ji mírním :). Jasmí jsem je dala do její nové závěsné koule.