Srpen 2011

31.8.2011

31. srpna 2011 v 16:28 | Bublinka |  Aktuality
Včera jsem vyčistila všechny zvířátka a Jasmínce jsem trochu pozměnila hračky. Když byli všichni mazlové vyčištění tak jsem dala Jasmí do kouličky. Běhala mi po pokoji zatímco já jsem si chystala sešity a dělala poslední změny v pouzdře. Přece jen zítra už je škola :(. Achjo...

Jak jsem vám psala že šnečci pořád nemají mladý tak ono pořád nic. Přijde mi to trochu zvláštní. Možná je ještě brzo, ale to asi ne. Vždyť už jsou dospělý. No uvidím, ale přijde mi to nějak dlouho.

Šnečci - sépiová kost

31. srpna 2011 v 11:35 | Bublinka |  Ostatní Zvířata
Šneci potřebují vápník. Ten obsahuje sépiová kost. Prodává se ve zverimexech. Můžete ji koupit v mnoha příchutích, ale já mám osvědčeno že nejlepší je ta základní, bílá.
Slouží k tomu, aby měli šneci tvrdou ulitu. Když nemají pravidelný přísun vápníku, jejich ulita se stane nebezpečně měkkou. Pak snadno popraská.
Šnečci ji musí mít neustále, je pro ně hodně důležitá.
Vápník obsahují také mušle které do akvárka šnečkovi taky můžete dát. Moji ji trochu okusují, ale stejně mají pořád v akvárku i sépiovou kost kterou jedí ve větším množství.

29.8.2011

30. srpna 2011 v 8:35 | Bublinka |  Aktuality
Včera jsme byly na bowlingu a cestou z něj jsme jely nakupovat. Jak jinak, já jsem šla do zverimexu :). Podívala jsem se nejprve na králíčky, morčátka, křečky, osmáky a potom jsem uviděla nádherné zvířátko kterým byl Nosál červený. Opravdu mě zaujal. Byl v hamaku a potom začal prolízat po kleci.
Vedle něj byla klec ve které byl psoun prériový. Taky ohromně zajímavé zvířátko. Byl opravdu roztomilí. Po chvilce se schoulil do pelíšku.
Chuděrky fretky byli rozvalené a bylo jim vedro. Bylo mi jich hrozně líto...
No a potom jsem uviděla potkánky. Hrozně moc si potkánka přeju. Jeden černobílý byl celou dobu u skla. Moc se mi líbil. Nechápu jak je můžou někteří lidé tak odsuzovat.
Měli tam ještě spoustu jiných zvířátek jako třeba nádherné papoušky, gekončíka, myšky...
Bohužel mi rodiče nedovolili mazlíkům nic koupit protože jsem byla nedávno ve zverimexu a všechno potřebné jsem jim nakoupila. Koupila jsem pamlsky pro Daisy, srdíčka pro Enďu a Jasmínku a závěsnou kouli která je opravdu skvělá!

Jorkšírský teriér

24. srpna 2011 v 13:35 | Bublinka |  Psi
Pochází z Velké Británie. Je to pejsek velice oblíbený. V poslední době snad nejčastěji viděný pes v mnoha domácnostech. Je to poměrně malé plemeno. Dobře snáší děti. Je mírumilovný a málo kdo mu odolá.
Jorkšír je svému pánovi velmi oddaný a věrný, ale bývá trochu ostražitý k ostatním lidem.
Srst je potřeba pravidelně česat a kartáčovat, ale jinak není Jorkšírský teriér nějak zvlášť náročný pes.
zdroj obrázku: www.google.cz

Jasmínka na zahradě

22. srpna 2011 v 18:55 | Bublinka |  moji mazlíčci
Včera jsem měla Jasmínku na zahradě tak jsem nafotila pár fotek. Tady jsou :).

Očkování králíka

19. srpna 2011 v 15:30 | Bublinka |  Jak se starat o králíčka
Většinou se očkuje proti myxomatóze a králičímu moru vakcínou Pestorin Mormyx. Myxomatóza a králičí mor se přenáší bodným hmyzem a špatně se léčí. Očkovat se dá od 10 týdne stáří.
Při prvním očkování obdržíte očkovací průkaz kde vyplníte údaje o ušákovi. Další očkování by mělo být po šesti měsících.

17.8.2011

17. srpna 2011 v 16:34 | Bublinka |  Aktuality
Dnes je konečně krásně. Když jsem dnes vstala tak jsem šla nejprve dát Enďe krmení (smíchala jsem jí kukuřičné lupínky, pšenici, kukuřici a do toho jsem ještě přidala trochu koupené směsy), seno a čerstvou vodu. Pak jsem jí ještě dala kousek mrkve.
Včera jsem mazlům koupila taková srdíčka s různou příchutí. Je to podobné jako tyčinky, ale nejspíš o něco lepší protože to šlo nějak rychle na odbyt. Engie jsem jedno včera připevnila na dvířka králíkárny. V tom balení byly tři a Enďoušce jsem dala ovocné. Dnes jsem zjistila že srdíčko už je celé pryč :). Jedno dostala i Jasmínka (medové). Ta ho sice ještě nesnědla, ale má už kus pryč. Zeleninové dám asi Enďe protože Jasmínka ho ještě má. Nedám ho té mé malé žroutce ale hned :).
Když byla tedy Engela nakrmená tak jsem dala Daisynce trochu konzervi. Až jí to slehlo tak jsem si s ní pohrála a rovnou jsem hodila krmení rybičkám.
Potom jsem šla dát ještě Jasmínce mrkev, krmení a čerstvou vodu. Pokropila jsem šneky a přilepšila jim pampeliškovými listy.
Dnes mám ještě v plánu vzít Engie na vodítko. Taťka Enn možná vyrobí přenášecí výběh a nebo výběh pod králíkárnu :). Taky ještě vezmu Jasmí ven.
Dneska zatím nic moc zajímavého, ale aspoň jsem Vám přiblížila svůj den který se vždy točí kolem mích milovaných zvířat :).

Výběr podestýlky

15. srpna 2011 v 11:30 | Bublinka |  Bydlení
Správná podestýlka nesmí být prašná takže tímto můžeme vyškrtnout piliny. Pozor ale, můžeme totiž použít hobliny. Nejsou prašné jako piliny které se dostávají zvířátkům do očí a i dobře sají. Prodávají se snad v každém zverimexu nebo je můžeme sehnat u stolaře který ovšem vyrábí jen z čistého dřeva.
Pelety jsou taky dobrou volbou. Hodně sají, nepráší se z nich. Navíc když bude králík hrabat tak narozdíl od hoblin pelety nebudou všude kolem.
Pak jsou tu taky kukuřičná vřetena. Nesají tolik jako pelety, ale nejsou vůbec špatné.
Seno či slámu jako podestýlku nedoporučuji protože když do podestýlky vykoná králík potřebu a potom to seno či slámu sní, nevzejde z toho nic dobrého.
Pokud má váš králíček záchodek, tak uděláte nejlépe když mu do něj nasypete speciální písek pro činčily který se prodává ve zverimexech. Je lepší dát králíkovi do záchodu jinou podestýlku než má po celém obydlí, aby do záchodu chodil. Jak už jsem psala, nejvhodnější je do záchodu písek pro činčily.

Novinky u mazlíků 2

13. srpna 2011 v 9:35 | Bublinka |  moji mazlíčci
Mám skvělou novinu. Prostě Vám to musím napsat protože mi to udělalo velikou radost :). Když jsem si Jasmínku dnes vzala do pokoje aby se proběhla tak se nechala mazlit a vždy jsem ji odměnila nějakým pamlskem. Jsem tak ráda že už se nechá zase mazlit. Udělalo mi to velikou radost takže jsem Vám to prostě musela napsat :).
V pátek pojedu do dvou zverimexů :). Mám v plánu koupit snackball (to je takový balónek na pamlsky a když do něj zvířátko šťouchá tak z něho ty pamlsky vypadávají) a možná taky závěsnou kouli kterou by si střídala Enďa s Jasmí. Pak možná nějaký dropsy. No uvidíme co budou ve zverimexech mít. Třeba vyberu něco úplně jinýho :).

Novinky u mazlíků

12. srpna 2011 v 9:10 | Bublinka |  moji mazlíčci
Dnes jsem zkoušela Jasmínku opět přeochočit. Stal se z ní takový mrzout, ale dnes dělala pokroky. Chci jí to její mrzoutství odnaučit. A vypadá to že to není vůbec marné. Dělá pokroky a probourává svou špatnou náladu. Jsem z toho štěstím bez sebe protože ji mám moc ráda a nechci aby byla zbuchdarma takový mrzout.
Pořád očekávám kdy budou mít šnečouři první snůšku a ono nic. Včera jsem jim čistila akvárko a prohrabala jsem jim podestýlku. Nic. Nedá se nic dělat musím čekat dál...

Promazání SB

10. srpna 2011 v 15:15 | Bublinka |  ostatní
Měla jsem trochu zmatek v SB. Některé s blogem skončili, jiné ke mně vůbec nechodí a nebo píší nezajímavé články. Z těchto důvodů některé smažu. Potom jsou tu ale má věrná SB která mám moc ráda a nikdy bych je nevymazala.

10.8.2011

10. srpna 2011 v 8:30 | Bublinka |  moji mazlíčci
Jasmínka je poslední dobou taková nevrlá. Nechce se mazlit spíš jen běhat a lozit. Nikdy nebyla žádný velký mazel. Pohladit se nechá, ale to je tak všechno. Nemyslím že by to byla moje chyba. Už tisíckrát jsem se jí snažila vzít do ruky a mazlit se sní, ale ona prostě nechce. Některá zvířátka prostě nejsou až tak mazlivá.

Soutěž Best of Pets - Vítězové

8. srpna 2011 v 22:06 | Bublinka |  soutěže
Mrzí mě že v této soutěži byl takový problém s posíláním úkolů. Spoustu lidí mi je vůbec neposílalo. Také tu byly velké prodlevy za které se omlouvám. Příště až bude soutěž vyřadím všechny kteří úkol 2x nepošlou.
Rozhodla jsem se že 4. kolo Best of Pets nechám jako poslední.
No a asi Vás už zajímají vítězové že?

Vlastní směs krmení

8. srpna 2011 v 14:23 | Bublinka |  Krmení
Pokud chcete svému králíčkovi trochu obměnit krmení zkuste mu připravit vlastní směs. Napíšu Vám pár tipů co do směse přidat.
Kukuřičné lupínky neobsahují nic špatného a králíkům hodně chutnají. Stejně tak arizonky bez příchutě. Nesolené oříšky a slunečnicová semínka do směsy přidávejte jen málokdy a v hodně malém množství protože jsou hodně tučná.
Pokud máte poblíž domu pole na kterém je vysazená např. pšenice či kukuřice, můžete to udělat jako já a vytvořit si tak zásoby krmiva. U nás vysadili pšenici takže jsem neváhala a nastříhala jí dvě krabice. Můžete taky nakrájet banán a usušit ho. Většina králíků má banán v oblibě.
Když vezmete od každého trochu a připravíte to králíčkovi do misky, určitě si pochutná. Je to dobré spestření.

Fotky Endi a Daisy

3. srpna 2011 v 16:15 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak jsem Vám nafotila několik fotek Daisynky a Engie. Tady jsou :).

Vhodné obydlí

2. srpna 2011 v 12:57 | Bublinka |  Bydlení
Akvárka, klece pro drobné hlodavce ani kartonové krabice nepřipadají v úvahu! Pokud na akvárku máte víko tak králík nemá dostatek čerstvého vzduchu a pokud víko sundáte tak králík z něj snadno vyskočí. Klece pro drobné hlodavce nedosahují správných rozměrů a navíc mají mříže blízko u sebe. Snad nikoho nenapadne nechat králíčka v kartonové krabici. Je jasné že králík se jí snadno prokouše, brzy ji pročůrá a pokud není nijak zvlášť vysoká tak z ní i vyskočí.

Nejlepší volbou je králíkovi pořídit klec nebo králíkárnu. Musí být ale dost prostorná. Ideální je aspoň 1 metr velká králíkárna či klec. Samozřejmě čím větší tím lepší.

Na fotce je Endi králíkárna která měří 1 metr a 40 cm.
Králíkárnu ještě budeme zateplovat a bude mít spodní výběh, aby mohla na trávu :).

Fotky Engie

1. srpna 2011 v 13:30 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tady máte pár nových fotek Endi. Promiňte že jich není víc, ale další dodám později ;).