Červenec 2011

Jaký pelíšek pro králíčka?

31. července 2011 v 18:46 | Bublinka |  Bydlení
Mladí králíčci mohou mít domeček, ovšem ne každý králík do domečku chodí. Mláďata se prý v domku cítí v bezpečí a na prvních pár měsíců by ho měly mít. Záleží ale na jedinci. Co jsem slyšela tak ušáci spíš ocenní vystlaný pelíšek, nejlépe polštářek. Já jsem to vyřešila tak že jsem polštářek naplnila senem. Může se totiž stát že ušák rozkouše látku, dostane se k vycpávce a mohl by ji sníst. Proto je nejlepší naplnit polštářek senem. Polštář už ani nemusíte znovu zašívat. Králíčky baví si z něho seno vytahovat. Stačí ho pak jen znovu doplnit.

To je Endin polštářek vyplněný senem

A tohle je její další pelech

28.7.2011

28. července 2011 v 19:59 | Bublinka |  Aktuality
Daisy si dnes asi hodinu hrála s mávátkem které jsem jí vyrobila. Hrozně se jí to líbí. A není to vůbec složitý na výrobu. Vzala jsem si pár špejlí a omotala jsem je žlutou páskou. Na konec toho mávátka jsem namotala provázek a připevnila jsem ho izolepou. Na provázek jsem ještě připevnila stužky a bylo hotovo. Myslím že to většina z vás zná. Je to docela účinná hračka :).
Dnes bylo docela hezky takže jsem byla skoro celý den venku. Enďa byla na procházce na vodítku. Bylo to fajn. Doufám že už budou zase nějaký ty slunečný dny.
Konec dne mi trochu znepříjemnilo to že když jsem si s Daisy hrála tak jsem si sedla do trávy a do prstu mě píchla vosa. Chvíli to docela bolelo, ale pak už to bylo dobrý. Ani mi to moc nenateklo. Jsem ráda že to byla vosa a ně včela, protože té by to vzalo život.

Ps: Nejdou mi vkládat komentáře. Nevím proč, jen chci aby to SB věděli.

Daisy

24. července 2011 v 15:00 | Bublinka |  moji mazlíčci
O Daisynce:
Je to kočička domácí. Narodila se dne 23.4.2011. Měla tři sourozence. Teď už bohužel jen dva protože s Daisy jsme si vzaly ještě kocourka Ričiho který bohužel zemřel...

Její oblíbené činnosti, věci které má ráda:
Daisy si ráda hraje. Má moc ráda svůj míček na který vždy útočí. Sama vždy přijde a dožaduje se mazlení. Z jídla jí vyhovují konzervičky značky Gourmet, granule Perfect Fit a kapsičky.

Jak jí říkám:
Daisy, Daisynko, Daisulko

Zajímavosti:
Je to velký mazel a všude mně následuje. Nejspíš očekává že dostane něco dobrého :).

Co je u nás nového

22. července 2011 v 18:17 | Bublinka |  moji mazlíčci
Už je to pár dní kdy se stala u nás další tragédie. Pralinka odešla navždy. Byla už hodně stará. Dožila se ale krásného věku 2 a půl roku. Byla skvělá a nikdy na ni nezapomenu. Je mi moc líto že zemřela, navíc tak brzy po Ričinkově smrti. Bylo mi hrozně, ale teď už je to lepší. Nikdy na ně nezapomenu...

Život je krutý...

7. července 2011 v 14:39 | Bublinka |  moji mazlíčci
Strašně špatně se mi to píše, nechci o tom mluvit natož to psát, ale prostě musím vám to říct. Je to hrozné, nevím co mám dělat. Pořád si v duchu říkám že to nemůže být pravda, ale bohužel opak je pravdou...
Když jsem šla dát ráno koťátkům jídlo tak mě hned přivítala Daisy, ale Ričinek nevylézal. Volala jsem ho, pořád nic. Přistoupila jsem blíž k domečku a pohladila jsem Ričinka. Když se nehýbal tak se mi do očí hrnuli slzy. Oddělala jsem víko domku a v tu chvíli jsem uviděla že Riči už nežije. Začala jsem hrozně brečet. Ani po půl hodině se to nedalo zastavit. Pořád jsem měla před očima jak běhá s Daisynkou po zahradě... Je mi to tak líto...
Předevčírem jsme byli i u veterinářky protože Riči teď míval průjem. A to dostával konzervy značky Gourmet a junior granule Perfect Fit, což jsou celkem kvalitní značky. Uvařily jsme jim tedy rybu a on měl zase průjem a Daisy ta žádný průjem neměla. Bylo nám to divný. Dokonce si v poslední době nechtěl moc hrát. Zašli jsme tedy za veterinářkou. Ta mu píchla vitamín a říkala že je v pořádku. Tak jsem si říkala že je to dobrý. No a dnes se stalo tohle. Chudáček Riči. Byl to mazlík. Bude se mi po něm moc stýskat. Měla jsem ho moc ráda... Nikdy na něho nezapomenu.

Aktuality

1. července 2011 v 10:15 | Bublinka |  Aktuality
Na začátek si musím zajásat protože je konec školy! Konečně už bude pokoj od toho ranního vstávání :). Juchů!
Ještě jsem se Vám chtěla omluvit že jsem tu teď nebyla. Jenže já chci být venku se zvířátkama. Chci s nimi trávit čas. Je krásně a tak moc času u compu netrávím. Tak se nezlobte. Myslím že skoro nikdo tu ale moc o prázdninách nebude.
No a teď už ke zvířátkům.