Červen 2011

Koťátka už jsou doma

23. června 2011 v 17:07 | Bublinka |  moji mazlíčci
Včera jsme si už šly pro Ričiho a Daisynku :). Ani by jste nevěřili jak je u nás teď živo. Rozrostl se mi zvěřinec za což jsem nesmírně ráda.
Richmondek rád vyvolává sourozenecké rvačky, jak to u koťat bývá zvykem. Daisy se sice brání, ale zatím rvačky nezačíná, to má na starost Riči.
Kromě lítání po zahradě, rvaní, útočení na listy, pojídání whiskas kapsiček se i rádi mazlí :).

Stříhání drápků

20. června 2011 v 16:00 | Bublinka |  Jak se starat o králíčka
Kromě základní péče jako je vyčistit králíčkovi ubikaci, vyměnit vodu v napáječce atd. je tu i trošku složitější péče a tou je stříhání drápků. Pokud jste králíčkovi ještě nikdy drápky nestříhali tak by jste měly zajít za veterinářem který přesně ví kde drápek zastřihnout. Když to uvidíte na vlastní oči tak pro vás bude mnohem lehčí králíčkovi drápky zastřihnout. Pokud se na to necítíte tak je lepší vždy když drápky přerostou zajít k veterináři. Přerostlé jsou když jsou delší než srst na tlapičkách.
K stříhání drápků se používají speciální nůžky které lze zakoupit ve zverimexu nebo chovatelských potřebách.
Pokud se rozhodnete ušákovi drápky stříhat sami tak by jste měli vědět že se stříhají 7 milimetrů za krevní cévkou. Krevní cévka je taková červená čárka uprostřed drápku. Tmavý králíčci ji nemají tak výraznou protože mají tmavé drápky a tak je stříhání obtížnější. Můžeme si pomoct tak že si posvítíme na drápky lampičkou. Pak by měla jít krevní cévka lépe vidět.
Pokud nemáte v stříhání drápků velkou praxi tak doporučuji chodit na stříhání k veterináři.

Králičí parkur

19. června 2011 v 15:25 | Bublinka |  Hry s králíkem
Králíčci jsou od přírody skokani a tak ho můžete potěšit malým parkurovým hřištěm. Stlouct nějakou překážku a nebo najít něco co může sloužit jako překážka není nic těžkého. Ušáka do ničeho nenuťte. Jde přece jen o to, aby on se cítil spokojeně a aby jste mu udělali radost. Když se mu nebude chtít tak ho nechte a využijte překážky až bude mít trošku divočejší náladu.
Dávejte pozor aby vám králík neutekl. Buď rozložte překážky v nějaké oplocené části nebo výběhu a nebo mějte králíčka na vodítku a běhejte s ním.
Králičí parkur se provozuje i závodně. Králíčky to celkem baví, ale nemá cenu je do ničeho nutit.

Krmení králíků

18. června 2011 v 16:50 | Bublinka |  Krmení
Nejzákladnější složkou je seno. To musí mít králík neustále. Kromě sena jsou pochopitelně hodně důležité granule či krmné směsy. Tu by měl králíček dostat každý den. Určitě je vám jasné že musí dostávat taky zeleninu a ovoce. Tohle je základ. Pro zpestření a za odměnu můžete dát ušákovi drops, ale takovéto pamlsky nejsou až tak potřeba. Jednou za čas ho ale králíčkovi dát určitě můžete. Tyčinky určené pro hlodavce jsou taky zpestřením.
Nikdy králíčkovi nedávejte žádné bonbony nebo čokolády! Jsou pro ně nestravitelné a jedovaté! Králíčkovi nedělá dobře ani ostatní lidské jídlo.
K obrušování zubů podáváme větvičky z ovocných stromů. Ty jsou nejvhodnější. Pak taky tvrdý chleba či minerální kameny které lze zakoupit v snad každých chovatelských potřebách.

17.6.2011

17. června 2011 v 18:38 | Bublinka |  Aktuality
Už jsou u nás křečci na hlídání. Hvězdička i Miki jsou mazlíci. Rychle jsem si je oblíbila. Bude se mi s nimi těžko loučit.

Ferdo...

13. června 2011 v 15:35 | Bublinka |  moji mazlíčci
Ferdíček už není mezi námi. Je to hrozné. Vždyť byl tak čilý. Vypadalo to že je v naprostém pořádku, a on chudáček zemřel. Nechápu to. Nevím co se mu stalo.
Když jsem šla dát křečkům včera k večeru krmení a kousek sýra a ráno jsem uviděla Ferdovu mističku plnou tak už mi to bylo divné. Před chvílí jsem čistila křečky a našla jsem Ferdíka mrtvého. Je mi to tak líto. Neměl ještě ani rok.

Zbohem Ferdo. Nikdy na tebe nezapomenu.

Hlídání křečků

11. června 2011 v 14:26 | Bublinka |  Novinky
Kamarádka odjíždí 17.6 na dovolenou a já jí budu hlídat její křečíky :). Jsou to dva džungaráčci Miki a Hvězdička. Už se na ně těším. To bude něco. Tolik křečků. Bude veselo :).
Taky dneska jdeme navštívit koťátka. Jsem zvědavá jak povyrostli. Jsem tak ráda že za pár dnů už budou u nás :). Nafotím je a možná Vám je sem stihnu dát už dnes, nanejvýš zítra.
Mazlíci se mají doufám dobře. Angelka se se mnou zase dlouho mazlila. Zjistila jsem že jí hodně chutná hrášek. Tak jsem ho utrhla na zahrádce a dala jí ho i s luskem. Hned ho zmlsla :).

Aktuality

9. června 2011 v 14:57 | Bublinka |  Aktuality
Angelka - Už je úplně ochočená. Máme se moc rády. Ann je vážně hodňoučkej mazílek. Všechno už se naučila. Je úplně v pohodě a doufám že je šťastná. Vypadá to že se jí u nás líbí a za to jsem moc ráda :).

Ferda - Jak už jsem psala tak zranění čumáčku už ani nejde moc vidět. Jsem ráda že se mu to už zahojilo. Jinak se má doufám dobře :).

Pralinka - Je pořád aktivní a zvědavá jako za mlada. Dělá mi opravdu radost :).

Jasmínka - Vypadá to že se má dobře. Jinak nic nového.

Riči a Daisy - Zase je půjdeme navštívit. Omlouvám se že jem vám sem nedala ty jejich fotky, ale bráchovi to nešlo přeposlat. Tento týden půjdem koťátka navštívit takže vám sem dám ty jejich nejnovější fotky. Doufám že ty starší půjdou nějak přeposlat. Snad na to přijdem.

Connie a Bonnie - Až budu mít jejich nové fotky tak je přidám na design. Mám totiž jen jednu jejich fotku v PC a ta je tmavá a na dess nepoužitelná. Takže je nafotím a možná dess ještě nějak upravím. Navíc tam dám i novější fotky koťátek.

Blog - Promiňte že nepokračuje soutěž, ale někteří soutěžící mi ne a ne zaslat úkol. Dávám jim tolik času a oni nic. Takže ti kteří už neposlali hodněkrát po sobě, ne jen teď tak je asi ze soutěže vyřadím. Nemá cenu aby tam byli pořád s jednou a tou samou fotkou.

5.6.2011

6. června 2011 v 17:25 | Bublinka |  Aktuality
Včera když jsem vstala tak jsem šla nejdříve se postarat o Angie, která už netrpělivě čekala u dvířek. Vyměnila jsem jí vodu v napáječce a ještě i vodu v misce (má vodu v misce i v napáječce protože ještě neumí pořádně pít z napáječky. Většina králíčků to ze začátku neumí.). Potom jsem jí dala krmení které je od firmy Vitakraft. Ann hodně chutná. Doplnila jsem jí seno a vytáhla jsem si ji ven.

Engie

4. června 2011 v 20:09 | Bublinka |  moji mazlíčci
O Enn:
Engie (Endží) jsme si přivezly 29.5.2011. Je ze zverimexu. Hned mě zaujala. Engelka je zakrslý králíček druhu zakrslý lvíček. Je mazlivá. Ráno vždy čeká u dvířek protože je už zvyklá na ranní mazlení. Prostě je to moje zlatíčko :).

Její oblíbené činnosti, věci které má ráda:
Ráda se válí v pelíšku. Má hodně ráda mrkve a jahody. Samozřejmě taky seno :). Baví ji chodit na procházky.

Jak jí říkám:
Engie, Enďo, Enn, Engelko, Engelo

Zajímavosti:
Je ráda středem pozornosti

4.6.2011

4. června 2011 v 15:59 | Bublinka |  Aktuality
Dneska je nádherný den. Angelka byla na vodítku. Šlo jí to skvěle. Aspoň má hodně pohybu a může se pořádně proběhnout :). Ann je prostě mazel. Mám ji strašně moc ráda :).