Květen 2011

Už mám králíčka

31. května 2011 v 21:18 | Bublinka |  moji mazlíčci
Omlouvám se že jsem Vám nenapsala dřív, ale jsem teď pořád s Angelkou. Angie (Endží) je můj nový králíček. Jsem tak šťastná že ji mám :). Králíčci jsou opravdu úžasní a Ann je vážně mazel :). Je to králíček druhu zakrslý lvíček. Je dlouhosrtá. Hlavně kolem hlavy má hodně dlouhé chloupky takže je jasné proč je zakrslý lvíček :). Asi jí dám na ty dlouhé chloupky na hlavičce gumičku :).

Zítra je den D

28. května 2011 v 10:15 | Bublinka |  Novinky
Celý týden jsem hrozně natěšená. Večer nemůžu skoro zamhouřit oči. Ta představa že vážně budu mít králíčka je úžasná.

Rybky

26. května 2011 v 12:05 | Bublinka |  moji mazlíčci
O našich rybkách:
Máme 3 karásky kteří mají miminka takže teď máme karásků spoustu. Dále máme taky amury.

Jejich oblíbené činnosti, věci které mají rádi:
Rádi jí a vyskakují nad hladinu. Amuři rádi okusují vodní rostliny. Oni totiž amuři nic jiného než vodní rosliny nejedí. Taky jsme zjistili že jim hodně chutná orobinec a jelikož bydlíme u rybníků tak jim ho dopřáváme :).

Jak jim říkám:
Rybek máme hodně takže většinu nemám pojmenovanou... :)

Zajímavosti:
Jak už jsem psala tak amuři jedí jen vodní rostliny :).

Aktuality - 25.5.2011

25. května 2011 v 14:28 | Bublinka |  Aktuality
Dneska je venku moc hezky takže asi půjdu s mazlíkama ven. Včera i dnes mi bylo docela špatně, ale už je to lepší takže ven asi půjdu. Mazlíci se mají dobře. Vypadají spokojeně :).

Už za týden

22. května 2011 v 13:36 | Bublinka |  Novinky
Za týden už budu mít zakrslého králíčka :). Moc se těším. Během týdne taťka dodělá králíkárnu a v neděli by už měla být hotová. Jsem tak šťastná. Stále nemůžu uvěřit že mi králíčka dovolili. Je to úžasné. Už se těším jak se o něj budu starat a hrát si s ním. Ještě že ho budu mít za týden protože dýl bych to už asi nevydržela :).
Dnes jdeme navštívit koťátka. Těším se na ty moje dva chundeláčky. Pořád si prohlížím jejich fotky :). To mi připomíná že Vám sem dám fotky koťátek z minulého týdne a ty dnešní. Aspoň můžete porovnat jak povyrostly :).
Je úžasné jak se mi rozrostl můj zvěřinec. Jsem tak šťastná :).

Den s králíčkem

21. května 2011 v 19:39 | Bublinka |  Jak se starat o králíčka
V tomhle článku Vám napíšu jak by měl přibližně vypadat den s králíčkem. Jak byste se o něj měli každodenně postarat a pohrát si s ním :).

Potřeby pro králíčky

20. května 2011 v 15:40 | Bublinka |  Bydlení
Králíček musí mít samozřejmě nějaké vybavení. Vše nakupte ještě než si králíčka pořídíte.


Aktuality

19. května 2011 v 14:50 | Bublinka |  Aktuality
Křečci se mají skvěle. Jasmínka má novou klec. Je hodně prostorná. Dala nám ji moje kamarádka které bohužel zemřel křeček. Dala nám ji i s prolízačkami takže jsem všem dala do klece nové prolézačky které se jim doufám líbí. Vypadá to že ano. Novou klec Vám určitě nafotím. Chtěla jsem ji už včera vyfotit, ale jaksi jsem to nestihla tak očekávejte fotky nejspíš do konce týdne.

Mám nové fotky koťátek. Už mají o něco více otevřená očička a jsou to pěkní chundeláči. Vážně nádherní. Jsem z nich nadšená. Jsou to miláčci :). Fotky sem dám co nejdřív to půjde. Chodíme za nimi každý týden takže tu budete mít každý týden jejich nové fotečky :).

O víkendu už začneme stavět králíkárnu. Budu mít nejspíš zakrslého králíčka. Budeme asi mít tedy králíkárnu přes zimu uvnitř. Ještě uvidíme, ale asi budu mít zakrslého :). Už se moc těším :).

Šnečci jsou v pořádku. Spokojeně lozí a dala jsem jim do akvárka salát tak se na něho asi za chvilku vrhnou :).

Nová rubrika o králíčcích

18. května 2011 v 17:21 | Bublinka |  Novinky
Jelikož budu mít králíčka tak vytvořím velkou rubriku o králíčcích. Začnu tím co všechno musíme pro králíčka pořídit a až ho budu mít tak sem budu psát články o králíčcích které vypozoruju u svého králíčka. Zjistím co mají nejradši, co jim nejvíc vyhovuje atd.
Taky se chystám rozvětvit rubriku o kočičkách. Rozvětvené budou rubriky které jsou o těch zvířátkách které mám i doma. To samozřejmě protože můžu vše vypozorovat a psát o nich články. Nechci to totiž opisovat z knížky. To pak nemá cenu. Do rubrik o dalších zvířátcích budu samozřejmě taky přidávat. Myslím že se máte na co těšit :).

Nakonec budu mít králíčka!

16. května 2011 v 14:54 | Bublinka |  Novinky
Rodiče potkánka prostě nechcou kvůli ocásku. S tím už nic asi nenadělám, ale co mě opravdu mile překvapilo je že mi dovolí králíčka! Nikdy mi ho nechtěli dovolit měla jsem ho jen když jsem byla malá a byl úžasný. Jmenoval se Piškotek. Králíčka jsem si přála, ale nenapadlo mě že mi ho rodiče dovolí! Je mi líto že potkánek nevyšel, ale králíčka jsem si taky moc přála. Jen jsem si myslela že mi ho nikdy nedovolí. A oni dovolili :). To je úžasný! Budu ho mít venku, ale samozřejmě si ho budu moct brát i domů. Vyrobíme mu králíkárnu. Myslím že zakrslí králíčci ale nesmějí být venku. Takže bych měla asi králíčka domácího. Poraďte prosím jestli to víte. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Já budu mít doopravdy králíčka... Úžasné... Moc se těším. Jsem tak šťastná :).

Možná budu mít potkánka!

15. května 2011 v 19:24 | Bublinka |  Novinky
Já jsem tak šťastná! :) Ano, je to tak. Možná budu mít potkánka! Nic ještě není jistý, ale možná to vyjde. Když jsem to řekla rodičům tak nejdřív že ne. Do očí mi vyhrkly slzy. Prosila jsem a prosila a nakonec řekly "uvidíme,,. To mi přijde jako úspěch protože většinou mi mé pokusy o to aby mi koupili nějaké zvíře hned zamítnou a tentokrát o tom už přemýšlí. Řekla bych že jediné co jim na potkanech vadí je jejich ocas což osobně nechápu protože mi jejich ocásek přijde roztomilý :). A navíc potkan může být v kleci pro křečky takže by jsme nemusely žádnou kupovat. Navíc máme teď novou klec od kamarádky které bohužel zemřel křeček. Ta klec je celkem velká a pro potkana stačí. Určitě Vám ji vyfotím. Taky máme ještě akvárka takže bych dala jednoho křečuldu do akvárka. Doufám že to vyjde. Držte mi prosím palce :). Vím že je to ještě hodně předběžné, ale kdyby mi to dovolili tak co myslíte jakého potkánka bych si měla koupit? Myslím že jsou ti laboratorní, ale ti jsou myslím malinkatí a já bych chtěla spíš toho většího. Ještě jsem potkánka neměla tak prosím poraďte :). Potkani jsou úžasní. Jsou tak chytří. Bylo by skvělé kdyby mi ho dovolili. Já si jdu přečíst nějaké info o potkanech a prosím poraďte :).

Connie a Bonnie

15. května 2011 v 14:25 | Bublinka |  moji mazlíčci
O Connie a Bonnie:
Jsou to afričtí šneci. Mám je od sestřenice která je má od chovatele. Rády chodí ven kde se plazí po trávě.

Jejich oblíbené činnosti, věci které mají rády:
Rády chodí ven na trávu. Zbožňují těstoviny, salát a okurky.

Jak jim říkám:
Bonnie, Bon, Connie, Con

Zajímavosti:
Jsou to velmi zvláštní zvířátka.

Jasmínka

14. května 2011 v 18:30 | Bublinka |  moji mazlíčci

O Jasmínce:
Přinesla jsem si ji dne 14.1.2011. Je to samička křečka syrského a je ze zverimexu. Má moc hezké zbarvení které se mi na ní moc líbí. Je roztomilá. Výrazný je na ní její krásný kukuč. Ráda prozkoumává nové věci.

Její oblíbené činnosti, věci které má ráda:
Jasmínka ráda běhá ať už je to v kolečku či po pokoji. Má ráda sušený banán a samozřejmě i ovoce a zeleninu.

Jak jí říkám:
Jasmínko, Jasmí, Jasi

Zajímavosti:
Má jedno oko o něco světlejší než to druhé a sluší jí to :).

Pralinka

14. května 2011 v 16:50 | Bublinka |  moji mazlíčci

O Pralince:
Přinesla jsem si ji dne 10.2.2009. Je ze zverimexu. Pralinka už sice není nejmladší, ale není to na ní skoro vidět. Je hodně aktivní, má hebkou srst, ráda si hraje a je celkem často vzhůru. Někdy se mi ani nechce věřit že jí mám tak dlouho. Připadá mi pořád jako mláďátko. Jsem moc ráda že je tak aktivní a zdravá. Věřím že jí to ještě hodně dlouho vydrží.

Její oblíbené činnosti, věci které má ráda:
Pralča hodně ráda šplhá, hrabe a jezdí v kolečku. Nepohrdne dropsýkem a s radostí si dá sýr či nějakou zeleninku nebo ovoce. A nesmím zapomenout na ořechy které má taky hodně ráda.

Jak jí říkám:
Pralinko, Pralčo, Pralí, Pralísko

Zajímavosti:
Na svůj věk je hodně aktivní a vypadá mladě :).

Ferda

14. května 2011 v 13:05 | Bublinka |  moji mazlíčci
O Ferdovi:
Pro Ferdu jsem si šla dne 21.10.2010. Je od chovatele. Byl největší z vrhu a zaujmul mě tak jsem si vybrala právě jeho. Už od počátku to byl mazlivý křečík a to mu taky zůstalo. Ferdík je celkem kliďas, ale je i aktivní.

Jeho oblíbené činnosti, věci které má rád:
Baví ho běhaní v kolečku, kousání mříží. Rád si dá jogurt a zbaští skoro každou zeleninu či ovoce.

Jak mu říkám:
Ferdo, Ferdíku, Ferdísku, Ferdinande, Ferďas

Zajímavosti:
Byl z celého vrhu největší a je to velký mazlík :).

Profily mých mazlíčků

14. května 2011 v 9:20 | Bublinka |  moji mazlíčci
Rozhodla jsem se udělat tu mým mazlíčkům profily. Prostě takové info o každém. Už jsem to viděla na pár blocích a docela mě to zaujalo. Přijde mi hezké aby každý můj mazlíček tady měl něco o sobě napsané. Ričinkovi a Daisynce, ale udělám profil až budou u mě abych věděla co mají rádi a co ne apod.

Moji mazlíčci

14. května 2011 v 0:58 | Bublinka |  moji mazlíčci
Žijící mazlíčci:

Mazlíčci co už nežijí:

Kam se senem, čerstvou trávou

13. května 2011 v 13:51 | Bublinka |  Krmení
Na seno, čerstvou trávu či listy se nejlépe hodí jesličky nebo závěsná koule. Samozřejmě je tu možnost dát seno na zem klece a trávu do misky, ale pro hlodavce je mnohem zajímavější když si může tuto potravu sám vytahovat.
Závěsnou kouli nebo jesličky plánuji křečkům taky koupit.