Duben 2011

Konec kontroly SB

30. dubna 2011 v 12:41 | Bublinka |  Vše okolo SB
Tak je tu konec kontroly. Podívejte se jak jste dopadly:

Silky teriér

27. dubna 2011 v 14:12 | Bublinka |  Psi
Australský silky teriér je skvělý společník. Velice rád si hraje, je přizpůsobivý. Má rád děti a je inteligentní. Je přiměřeně rostlý. Má silnou hlavu která je mezi ušima širší. Uši jsou malé a na konci vztyčené. Vysoký je 20 - 23 cm. Hmotnost v dospělosti je 3,5 - 4,5 kg. Potřebuje pravidelnou péči o srst, kterou má dlouhou.

Potřeby pro kočky

25. dubna 2011 v 20:06 | Bublinka |  Potřeby pro kočky
Když si přinesete domů koťátko tak kromě toho že se mu musíte hodně věnovat tak byste samozřejmě měly mít i nakoupené věci které bude kotě potřebovat. Dám vám sem i stránky kde tyto potřeby můžete zakoupit.

Border kolie

25. dubna 2011 v 13:16 | Bublinka |  Psi
Border kolie jsou jedni z nejchytřejších psů světa. Jsou velmi inteligentní, učenlivé a oddané. Vynikají v soutěžích a rychle se učí. Border kolie je nádherné plemeno. Jsou vysoké nejméně 53 cm. Feny jsou nižší.
Potřebují dostatek pohybu. Rády sportují a je radost s nimi pracovat. Rychle se naučí kdejaký kousek.

To ne!

24. dubna 2011 v 9:15 | Bublinka |  Novinky
Je to hrozný. Stalo se něco strašnýho... Je tak těžký to napsat...To koťátko o kterém jsem vám psala v minulém článku zemřelo. A i jeho sourozenci. Bože můj je to strašný. Ta paní nám to oznámila když jsme si ho šly zamluvit. Hned jsem se rozbrečela a pořád mám před sebou ten jeho krásný výraz když se mi podíval do očí. Byl tak hodný a krásný. Proč se to muselo stát! Je to hrůza. Byla jsem z něho úplně nadšená a mu se stalo tohle. Ta paní říkala že jejich další kočka porodí asi do týdne a že bych za koťátkem které bych si vybrala mohla pořád chodit dokud bych si ho nemohla vzít jenže já už to další dva měsíce nevydržím. Takže teď scháníme koťátko. Je mi tak strašně líto co se stalo tomu koťátku a jeho sourozencům. Měly nějakou nemoc a ta paní říkala že už se jim to jednou u koťat stalo. To je hrozný. On byl tak úžasnej. Je mi to tak líto. Chudáčci...

Vyhlídnuté koťátko

23. dubna 2011 v 13:41 | Bublinka |  Novinky
Od paní která nám měla dát koťátko jsme se dozvěděli že jejich kočka je teprve těhotná. Takže bych si od nich kotě mohla vzít až tak za dva měsíce. A to já prostě nevydržím. Už nechci dýl čekat. Čekám už dost dlouho. Takže jsme se šli zeptat zdejší veterinářky jestli někdo nemá koťátko které by už bylo na odběr. A poradila nám že jedna paní která bydlí kousek od nás koťátka má. Šly jsme tedy za tou paní. Nejdřív otevřel její muž. Ten řekl že sice koťátka mají, ale všechny už jsou zamluvená. Tak jsme zklamaně odcházeli. Když jsme byli za zatáčkou tak vyběhla jeho žena a zavolala nás zpátky. Já jsem se úplně rozsvítila a vraceli jsme se k jejich domu. Paní nám řekla že s jejím mužem nemáme mluvit o kočkách že prý nemá žádný přehled :D.
Ukázala nám roztomilounké koťátečko :). Má bílé pacinky a hřbet takový světle mourovatý. Prostě krásný a co teprve ten jeho pohled. Má takový krásný očička a rozkošnej výraz :). Když mi ho dala do ruky tak byl úplně klidnej. Miláček :). A říkala že na odběr je už tak za týden nebo deset dnů. Byli jsme tam ve čtvrtek takže si ho vezmeme tak v pátek. Ta paní říkala že má šest koček a jednoho kocoura a že tak za týden jim porodí další kočička, ale tohle koťátko se mi moc líbí takže si ho nejspíš vezmu. Dnes si ho tedy jdeme zamluvit :).

Ve zverimexu

21. dubna 2011 v 13:58 | Bublinka |  Novinky
V úterý jsem byla se svou nejlepší kamarádkou Venďou - Tiksinkou ve zverimexu. Když jsme tam vešly tak nás přivítaly andulky, korely a kanárci kteří mají hned na levo voliéru. Chvilku jsme se u nich zastavily a obdivovaly je.

Nový design

19. dubna 2011 v 20:30 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Je tu nový dess. Zaujala mě fotka toho koťátka a vymyslela jsem tento design kterému se prý říká clean design a opravdu působí tak čistě :). Je jednoduchý, ale jsem s ním spokojená :).
Objednala jsem si jeden design u Puppy-girls. Je krásný a moc jí za něj děkuju. Tenhle tu chvíli nechám a potom dám ten od Puppy. Ono totiž v posledních dnech nešlo na blogu nastavovat dess takže to bylo celé rozházené tak jsem sem vložila ten s koťátkem který je jednoduchý a neměl by být posunutý. Teď už nastavování jde takže už je to v pořádku. Dess je tedy donastavený a doufám že se všem zobrazuje bílý lay s koťátkem :).

Čím zabavit koťátko

18. dubna 2011 v 18:23 | Bublinka |  Jak se starat o kočku
Kočky si rády hrají. To platí i v dospělosti. Koťátka ovšem mají tuto potřebu ještě větší. Každý kdo má kotě to zná. Pobíhá kolem vás, pořád na něco útočí a vyzívá vás ke hře. Je roztomilé když kotě pobíhá kolem vás a vyžaduje vaši pozornost. Vy mu ji samozřejmě dopřejte. Kočičky mají rády míčky či různé koupené hračky udělají koťátku určitě radost, ale i tak jednoduchá hračka jako kus papíru koťátko nadchne. Zkuste papírem pomalu posouvat po zemi a uvidíte že kotě si začne radostně hrát a chytat papírek.
Obzvlášť oblíbená je špejle nebo tyčka na kterou zavěsíte nějaké stuhy či papírky. Když vezmete špejli do ruky a začnete jí pohybovat tak kotě nadšeně začne chytat stuhy. Majitelé koček tyto hračky určitě znají, ale fantasii se meze nekladou. Nemusíte kupovat žádné drahé hračky, ale když vynaložíte trochu svého úsilí tak to kočky a vůbec každé zvířátko dokáže ocenit.

Ještě jsem se Vám chtěla omluvit že design blogu je celý posunutý, ale na blogu teď nejde nic nastavit. Brzy by se Vám ale měl ukázat nový, donastavený design :).

3. kolo The Best of Pets

17. dubna 2011 v 16:23 | Bublinka |  soutěže
Konečně je tu 3. kolo The Best of Pets :). Budu teď trochu přísnější. První dvě kola jsem byla ještě mírná, ale teď už to nebude jen tak. Budete se muset opravdu snažit vyfotit své mazlíčky co nejlépe :).

Vypadává:
Pitye s Rubym

No a teď už soutěžící kteří měli za úkol vyfotit se svým mazlíčkem jarní fotku. Tak se podíváme jak se jim to povedlo :).

Kočičí hygiena

16. dubna 2011 v 14:44 | Bublinka |  Ostatní o kočkách
Kočky stráví třetinu dne tím, že se čistí. Péče o srst podporuje celkový dobrý stav zvířete. Pozorovat kočku, jak se intenzivně oddává péči o svůj kožíšek, je velice uklidňující. Avšak nejen pozorovatele, ale i zvíře samotné tento proces očisty zklidňuje a napomáhá duševní rovnováze.

Konečně pěkné počasí

16. dubna 2011 v 12:24 | Bublinka |  Novinky
Začnu tou příjemnější zprávou a to tou, že máme konečně hezké počasí. Asi vyrazím s křečuldama ven. Doufám že to tak vydrží a počasí se bude zlepšovat, ale to je jen moje přání a počasí si nejspíš ještě bude dělat co chce. Doufejme ale, že nás překvapí :). Chtělo by to léto, prázdniny, spoustu času na mazlíky... Už se těším. No ale taky mám jednu zprávu která mě docela naštvala. Asi víte že blog.cz teď zase blbne. Nejde nastavování dessů, ale jak jsem dnes zjistila tak lišta na vkládání obrázků, písma atd. zmizela. Nemám ji tam. Chtěla jsem jít dělat další kolo soutěže a zjistím že lišta je pryč. Už mě ty jejich "opravy" fakt štvou! Kdyby to nechali tak jak to bylo tak mohl být pokoj.

Bílopesíkatý králík

14. dubna 2011 v 17:17 | Bublinka |  Druhy králíků
Bílopesíkatý králík má zavalité tělo s krátkým krkem a širokou hlavou. Středně dlouhé středně silné nohy. Délka uší je kolem 11 - 12 cm.
Barva srsti je sytě černá s vysokým leskem. Barva očí je u Bíč a Bíhav tmavěhnědá, u Bím šedomodrá.
Tihle králíčci mě okouzlili :).

Zlatý retrívr

13. dubna 2011 v 19:59 | Bublinka |  Psi
Zlatý retrívr má mírnou a poslušnou povahu. Je inteligentní a dokonce může sloužit i jako vodící pes či hlídač. Má dobrý vztah k dětem. Je aktivní a pracovitý.
Nejméně 2x týdně je nutné mu kartáčovat srst.
Je to mírumilovný pes. Jedno z mích nejoblíbenějších plemen.

Hmotnost: 26-36 Kg
Výška: Psi: 56-61 cm, feny: 51-56 cm
Barva: Všechny odstíny zlaté a krémové

Kontrola SB

12. dubna 2011 v 15:48 | Bublinka |  Vše okolo SB
Dlouho tu nebyla kontrola a navíc mám několik SB které ke mně moc nechodí. Některé kteří se nezapíšou si ale stejně nechám protože vím že ke mě chodí a kontrolu mohly přehlédnout. Bude trvat do 25.4. Do komentářů vypište:

1. Jméno/přezdívka:
2. Blog:
3. Chceš být nadále SB?:
4. Líbí se ti můj blog? Je něco co by jsi tu změnila?

Doufám že se Vás co nejvíc zapíše :).

Novinky

11. dubna 2011 v 13:54 | Bublinka |  Novinky
Vidím že už nedočkavě vyčkáváte soutěž. Jsem ráda že se na soutěž těšíte, ale jedna osoba to přehnala. Konkrétně Wewe je ta osoba. Nechtěla jsem to řešit. Myslela jsem si že dostane rozum, ale ona ne a ne přestat. Asi neví jaké to je když umře mazlíček. Píše že její morčátko je nemocné, ale asi jí to nijak není líto. Napsala to jako hotovou věc. Je mi toho morčátka líto...
A neboj Wewe, soutěže se dočkáš. Už pracuju na dalším kole. Někteří mi ještě stále neposlali úkoly tak vás ještě upozorňuji. A taky bych chtěla poděkovat těm kteří se mě zastali. Je to od Vás moc hezké.

Vím že tady v poslední době není moc článků. Nemám moc čas, ale budu se to snažit napravit. Budu psát víc článků a taky víc obýhat. Takže doufám že se to tu zase rozjede :).

Kdy už budu mít koťátko

6. dubna 2011 v 15:08 | Bublinka |  Novinky
Viděla jsem že jste se mě v předchozím článku ptali kdy budu mít kotě. Tak vám chci sdělit kdy ho konečně budu mít. Vlastně já to přesně nevím protože se teprve půjdeme zeptat té paní jestli už jejich kočka porodila. Je to nekonečně dlouhá doba a já už to nemůžu vydržet. Achjo. Doufám že už jsou na světě.
Pamatuji si když měla Jessinka porodit. Každým dnem jsem porod vyčkávala a nemohla jsem se dočkat. Nakonec porodila okolo 2-3 hodin ráno a kdybych neměla otevřené okno a neslyšela jejich slabé mňoukání tak by to asi nepřežily jelikož porodila zrovna na betonu. Takže byla ve 2 hodiny velká akce. Všechny jsem vzbudila a šli se zachraňovat koťátka. No ale to už jsem někde jinde.
Prostě už je to k nevydržení. Snad to bude co nejdřív.

Kočičí fitness centrum

3. dubna 2011 v 18:19 | Bublinka |  Hry s kočkou
Kočky milují hračky. Tady máte pár nápadů jak kočce dopřát pohyb. Určitě si rády prozkoumají co jste pro ně připravili.

Aktuality

1. dubna 2011 v 14:59 | Bublinka |  Aktuality
Už jsem se z toho docela dostala. Pořád na Samuelka myslím, vždyť to byl úžasný křeček, ale život jde dál a už je to pár dní. Je mi po něm smutno, ale ty první dny to bylo ještě horší...
Už tu můžete očekávat normálně články a obíhat už taky budu. Doufám že si mě žádné SB nevymazalo. Snad chápete jak mi bylo...
Ostatní křečci se mají dobře. Hodně se těším na koťátko protože se blíží doba kdy si ho vezmeme. Dá nám ho jedna paní z ulice. Její dcera má kočky které budou mít koťátka. Moc se těším...