Březen 2011

Stalo se něco strašného

25. března 2011 v 17:04 | Bublinka |  můj křeček Samuel
Je to hrozné. Proč se to muselo stát? Vždyť byl tak mladý... Je mi hrozně. Strašně moc mi chybí. A není pro mě vůbec lehké to psát...
Samuelek už tu není... Vůbec nechápu co se mu stalo. Choval se normálně a najednou jsem ho našla v domečku... mrtvého... Chudáček zemřel tak mladý. Měl jen 2 měsíce. Je to hrůza...
Nikdy na něj nezapomenu. Byl to úžasný křeček. Byl moc hodný. Je mi po něm hrozně smutno...
Pohřbili jsme ho pod vrbou vedle mích ostatních zesnulých zvířátek...
Je mi to tak líto...
Chtěla bych se vám taky omluvit že jsem poslední dny nenapsala a že jsem nepřidala soutěž. Doufám ale že chápete jak hrozně mi teď je...

Nikdy na tebe nezapomenu Samíčku...

První jarní den

21. března 2011 v 19:01 | Bublinka |  Aktuality
Jaro je konečně tu. Tak jsme se přece jen dočkaly jara. Trvalo to, ale už je to tu :). Věřím že jste se těšily tak hodně jako já.
Dnes bylo taky hezky slunečno takže příchod jara byl poznat. Já bych sice brala už léto ale co se dá dělat. To se ještě načekám. Ale i za jaro jsem moc ráda. Snad už si počasí nebude dělat co chce :).

Mazlíci se mají dobře. Vypadají spokojeně. Křečci jsou v pohodě šnečci taky a rybičky též. Takže všechno v pořádku :).

U koní to bylo senzační. Jsem nadšená. Chodíme tam s kámoškou. Dlouho jsme jezdily a obě jsme si oblíbily úžasného koně Figara, krásného, celkem poslušného ryzáka. Jet na něm je vážně zážitek. Má krásně plynulý klus.
Byly jsme tam v sobotu i v neděli ráno a jsme nadšené. Jsou tam nádherní koně :). Také tam jsou 3 skvělý psy a roztomilounké štěňátko :). Samozřejmě i kočičky :).
Je to tam úžasné. Už se těším až tam zítra půjdeme :).

Chytré zvíře potkan

20. března 2011 v 15:59 | Bublinka |  Hlodavci
Potkani jsou neuvěřitelně chytrá zvířátka. Mají neobyčejný charakter. Jsou mazlivý ale dokážou být i mrštní a hlavně mají vnitřní kouzlo kterým vás dokážou okouzlit. Bohužel spousta lidí potkany nemá v lásce kvůli dlouhému ocásku. Když si ale potkana vezmou k sobě, neodolají snad ani oni. Většina odpůrců se bohužel ke kroku vzít si k sobě potkana vůbec nedostanou a to většinou právě kvůli tomu že se štítí jeho ocásku. Kdyby si potkánka vzaly zjistili by že jeho sametový ocásek k němu prostě patří.
Nejsou ale jen krásní. Především jsou to chytrá zvířata. Naučí se spoustu triků a dovedností. Potkánka můžete leccos naučit a budete koukat jak úžasná jsou to zvířata.

Pralinka píše do deníčku

17. března 2011 v 18:14 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Dneska byl fajn den akorát pořád pršelo. Doufám že brzy nebude.
Panička nám koupila nový tyčinky. Jsou fakt dobrý. Strávila jsem u tyčky docela dlouhou dobu. Jenže té zeleninové chuti s pořádným křupajícím zvukem se nedá odolat :). Pak jsme se tradičně proběhly po pokoji. Panička nám dala po pokoji dobrůtky a já jich dokonce několik našla. Kousek mrkve jsem získala, kousek okurky taky, ale ostatní už mi panička nenechala a pustila i ostatní aby si vzaly dobrůtky. Potom se s náma panička pomazlila a dostali jsme trošku jogurtu. To byla mňamka. No nic tak já už půjdu. Ještě si musím trochu zasprintovat v kolečku :).

Půjdeme s křečkama ven

15. března 2011 v 15:26 | Bublinka |  Novinky a Aktuality
Brzy se vydáme s křečkama na zahradu. Dneska je moc hezky takže možná už dnes bychom mohly vyrazit. Ještě uvidím ale u nás je fakt krásně takže by to šlo. Škoda jen že tráva je ještě žlutá. To bude možná křečkům trochu vadit ale zase se proběhnou a určitě to bude fajn :).

Včera jsem vyrobila křečkům pár nových prolézaček tak jsem zvědavá jak dlouho jim vydrží. Řekla bych že nanejvýš týden. Dýl nevydrží nechat prolejzky nerozkousaný. To ale nevadí. Prolézačky se vyrábí lehce... :)

Včera jsem byla u koní. Bylo to skvělý. Seznámila jsem se s koníkama a spoustu jich vyhřebelcovala. Procházela jsem mezi boxy a vedoucí mi řekly že všechny špinavce mám vyhřebelcovat. Tak jsem šla a zaujala mě nádherná kladrubská klisna. Byla krásná ale trochu špinavá tak jsem se dala do jejího hřebelcování. Hned jsem si ji zamilovala :). Úžasná je i Nefi a všichni koníci byli přátelští a moc krásní... :)

Jméno je vymyšleno

13. března 2011 v 16:23 | Bublinka |  Novinky
V anketě sice zvítězilo Loulie ale potom mě napadlo jméno Korálek. A to se mi líbí asi ze všech nejvíc.
Jsem ráda že mě to jméno napadlo. Přemýšlela jsem nad jmény a najednou mě trklo jméno Korálek. Asi jsem si to nějak odvodila od Kory protože to je zkráceně Korálek. Nevím ale hlavně že mě to napadlo. To jméno se mi fakt líbí :). Budu mu říkat Korálku a jelikož skoro vždycky svým zvířátkům říkám i zkráceně aby to nebylo tak dlouhé když na něj budu třeba volat tak to bude zkráceně Kory. Taky se Vám líbí jméno Korálek?

Jak jsme se dnes měly píše Ferda

12. března 2011 v 19:55 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Tak jsem se rozhodl že vám napíšu co jsme dnes dělaly a jak jsme se měly.
Ráno když panička vstala tak nám dala směs a kousek okurky. Pomazlila se s náma a pak už musela jít. Říkala že jedou do jezdeckých potřeb a taky koupit botasky do většího města poblíž kterého bydlíme. Když přijela tak nám řekla že v jezdeckých potřebách koupili nové rajtky, vestu a rukavice. V obchodě pak nakoupili botasky. Panička říkala že pro ni koupili dvoje protože jedny černé budou ke koním a bílé prý do školy.
Potom nás panička pustila abysme se proběhli po pokoji a mezitím se s náma pomazlila. Pak nám ještě rozdala každému kousek slaďoučkého jablka :).
Jasmí teď kouše mříže, Sam se čistí a Pralinka spí. Tak já se jdu přidat k Pralince. Ahoj! :)

Z vlastní zahrádky

10. března 2011 v 17:52 | Bublinka |  Chov křečků
Sice je ještě brzy něco pěstovat ale přece jen jaro se blíží a bude dobré když budete vědět co svému křečkovi dát můžete a co pro něho můžete dokonce i sami vypěstovat.

Co je dobré: Následující rostliny jsou pro křečka ideální: jetel, vojtěška, pampeliška, jitrocel (všechny druhy), sedmikráska, kopřivy, heřmánek, meduňka, máta, petrželka a další zahradní byliny a třapatka (echinacea)

Z vlastní úrody: Máte-li vlastní zahrádku nebo balkon, můžete si bylinky i sami vypěstovat. Kromě zmíněných bylin křeček ocení i nějakou tu zeleninku z vlastní úrody. Třeba taková mrkev udělá křečkovi určitě radost. Bez postřiků a ještě víc zdravá zelenina než z nějakého obchodu přidá křečkovi i na zdraví.

Mezi námi kočkami

8. března 2011 v 19:45 | Bublinka |  Ostatní o kočkách
Často se stává, že se ze dvou koček pod jednou střechou stanou nerozlučné kamarádky, ale je třeba mít na paměti, že od přírody jsou zvyklé vnímat každého dalšího příslušníka vlastního druhu, spíš jako konkurenci.
Jestli chcete mít doma víc koček, musíte jim nabídnout dostatek útulných a teplých míst k odpočinku, misek s krmením i kočičích záchodů, aby žádná z nich neměla pocit, že ji ty ostatní nějak omezují.

Ferda píše do deníčku

6. března 2011 v 18:41 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Ahoj! Tak se vám hlásím. Chtěl jsem vám napsat jak skvělou (pro mě skvělou) lumpárnu jsem dnes provedl. Řeknu vám ta panička je tak starostlivá... Když jsem dnes běhal po pokoji tak jsem se schoval pod polštář a udělal jsem to v ten moment kdy se na sekundu otočila. Jsem borec no... Když se panička rozhlídla po pokoji a neviděla mě tak začala panikařit protože se bála že jsem někam zalezl. Potom zahlédla že jsem pod polštářem protože on byl opřenej o postel. Když mě našla tak se se mnou dlouho mazlila a dala mi drops. Říkala že se o mě moc bála. V tom ji chápu... Tohle už jsem provedl několikrát a vždycky je to sranda :). No nic tak já už půjdu. Nějak mě přemáhá únava a navíc jsem dlouho běhal v kolečku.

Jak naučit kočku chodit na vodítku

5. března 2011 v 13:40 | Bublinka |  Hry s kočkou
Nejdřív vyberte vhodný postroj. Měl by být nastavitelný aby se mohl přizpůsobovat tomu jak kočka roste. Kočička si musí zvyknout na postroj a vodítko. Když bude jíst připněte jí postroj a chvíli jí nechte. Kočička si tak bude postroj spojovat s příjemnými věcmi. Po chvíli jí ho můžete sundat. To opakujte a ve chvíli kdy dáte kočičce nějaký pamlsek, pokuste se nasadit jí postroj. Nechte kočku aby se v postroji proběhla a když si na něho zvykne, připojte k postroji dlouhé a pokud možno lehké vodítko. Kočku nechte aby za sebou vodítko volně tahala.Tak si zvykne že má k postroji připevněný nějaký provázek, a nepřekvapí ji, až jeho druhý konec vezmete do ruky. Když si kočička zvykla na postroj i na vodítko, můžete uchopit jeho vzdálenější konec. Pokud před vámi začne couvat, vodítko zase pusťte nebo ji následujte. Nikdy k sobě kočku nepřitahujte a netrhejte vodítkem! Musíte být trpělivý a opakovat jednotlivé kroky. Hlavně nikdy nenechávejte kočku aby si hrála s koncem vodítka! Mohl by se z toho stát nepříjemný zlozvyk, který by vám znepříjemňoval každou procházku.

Jak se bude jmenovat?

4. března 2011 v 14:49 | Bublinka |  Novinky
Přemýšlím jak se bude koťátko jmenovat. Pár jmen mě napadlo jenže já nevím které vybrat. Třeba mi pomůžete :). Bude to kocourek a líbí se mi jméno Matýsek, Kory, Cassie (Kesí) - je to sice holčičí jméno ale myslím že by to nevadilo. Dál mě napadlo Loulie (Loulí), Mel a to je asi všechno :). Hlasujte v anketě a napište mi které se Vám nejvíc líbí. Budu taky ráda když mi napíšete nějaké své návrhy :).

A prosím hlasujte pro mého křečíka Ferdu zde: http://u-d-g-love.blog.cz/1103/finale-miss-zviratko-2011
a pro skvělé zvířátko - kočku zde: http://puppy-girls.blog.cz/1102/miss-zvire-roku-2011-1-kolo
Omlouvám se ale nejdou mi vkládat odkazy

Ferda v hamace

3. března 2011 v 13:35 | Bublinka |  moji mazlíčci
Vyrobila jsem hamak pro koťátko. Dokonce se mi ho podařilo i připevnit ke stolu. Ferda byl zrovna venku a tak jsem ho dala do hamaku dokud ještě definitivně nepatří koťátku.
Podařilo se mi vyfotit pár fotek :)


2. kolo The Best of Pets

1. března 2011 v 19:46 | Bublinka |  soutěže
Konečně je tu 2. kolo Best of Pets. Teprve včera večer mi přišel ještě jeden úkol do soutěže. Byla jsem hodně moc mírná a počkala a upozorňovala vás jenže jsem zjistila že ještě Pitye mi to neposlala. Už nemůžu dál čekat jinak by to nikdy nezačalo.
No a potom tu byla ta hrozná změna blog.cz a zjistila jsem že mi nejdou vkládat obrázky... Teď už to naštěstí jde a tak se můžeme přesunout do 2. kola The Best of Pets.
Bohužel vypadla Tiksinka se svými křečíky Hvězdičkou a Mikim. Je mi to líto ale je to soutěž...
Taky jste mi někteří poslali více fotek. Stačí mi jedna která bude skvělá a bude vystihovat zadání :). Takže příště bohatě stačí jedna :).
Soutěžící měli za úkol vyfotit své zvířátko při jeho oblíbené činnosti.
Podívejte se jak se s tím soutěžící poprali: