Únor 2011

Vyvážená strava

28. února 2011 v 9:50 | Bublinka |  Kočičí jídelníček
Pokud kočku krmíte tak, že jí doplníte misku, kdykoli ji vyprázdní, budete možná muset trochu omezit denní dávku krmiva, aby měla zájem o odměny, které jí nabízíte během výcviku. Jako odměnu nikdy nepoužívejte totéž, čím kočku běžně krmíte. Musí vědět, že odměna, která ji čeká, je lepší než běžné krmivo.
Ikdyž si spousta lidí myslí že kočka se nedá vycvičit je tomu přesně naopak. Kočku můžete naučit aby sedla na povel, přiběhla na zavolání, chodila na vodítku nebo si třeba otevřela dveře. Je toho spoustu co se kočka může naučit. Jen jde o to abyste měli zájem ji to naučit a abyste zájem vzbudili i u kočky. Když budete mít dobrý pamlsek a trpělivot, určitě kočku naučíte spoustu zajímavých věcí a kousků které se vám budou v budoucnu hodit.

Jasmínka píše do deníčku

27. února 2011 v 16:20 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Ahoj! Zrovna jsem dostala jogurt a mám od něho pacičky takže panička asi nebude nadšená až přijde k počítači a na klávesnici bude jogurt :). No nic co se dá dělat mě se nechce se umývat...
Dnes mě panička pouštěla po pokoji a já jsem pak byla ospalá tak mě panička jemně hladila a dala do klece. Před chvílí jsem se ještě proběhla v kolečku dostala ten jogurt no a teď jsem si udělala čas a píšu do deníčku. Pralinka je na to dost háklivá protože by chtěla psát pořád jenom ona. Teď spí takže můžu v klidu psát.
A abych nezapoměla tak panička říkala že soutěž začne co nejdřív. Už ji chtěla udělat dřív jenže jí kvůli té blbé změně blog.cz nešli vkládat obrázky. Myslela že jí všechno půjde protože má mozzilu ale nešlo jí to a když to dnes skusila tak už to normálně šlo takže 2.kolo soutěže tu bude co nejdřív. Už se těším až uvidím všechny ty krásný fotky soutěžících. No nic já už budu muset jít ať mě panička nenachytá jak vám sem píšu s pacičkama od jogurtu. Ahoj! :)

Pomozte zastavit testy na zvířatech!

27. února 2011 v 12:45 | Bublinka |  ostatní

Pomozte!!! Propagujte texty... ať každý vidí, čemu pomáhá!

Umyl ses?
Použil jsi Dove sprochový gel?
A nezapoměl jsi ani na šampon od Welly? A co takhle pěna do kopele?
No a potom! Vyčistit zoubky... třeba zubní pastou Colgate, že???
No a když jdeš do školy použiješ Fa nebo Lady speed stick.
Hlavu máš obarvenou od značky Palette a na obličej si natíráš krem od Vichy (zdraví patří i pokožce - nikoli zvířatům!).
A tušíš, kolik zvířat kvůli tobě trpělo? A jak? Ne?

TAK SE PODÍVEJ!!!!


Jezdecký klub

26. února 2011 v 18:44 | Bublinka |  Novinky
V týdnu se s rodiči pojedeme podívat na jednu stáj kde budu jezdit. Chodila jsem už do jiné stáje kde nás ale skoro jezdit nenechali. Dívali jsme se na stránky té stáje a je moc hezká. O hodně víc se tam věnují trénování dětí. Hrozně se tam těším.
Taky jsem se svých SB chtěla zeptat jestli by mi dali na sebe kontakty na skype nebo icq. Ráda bych si s Váma popovídala :).

Konečně prázdniny

25. února 2011 v 18:59 | Bublinka |  Novinky
Dnes nám začali jarní prázdniny. Konečně týden volna :). Budu se plně věnovat mazlíkům. Afričtí šněci a rybičky co mám, tolik péče nepotřebují ale křečkům se budu věnovat hodně. Budu mít na ně spoustu času. Rozhodně mnohem víc než v týdnu když pořád píšem písemky ale i v týdnu se křečkům snažím věnovat maximálně.
Taky pořád myslím na koťátko. Nejde mi to z hlavy. Už ho chci mít u sebe :). Abych si to zkrátila tak už pro něj budu vyrábět nějaké věci. Sice je ještě brzo ale já už to nemůžu vydržet :). Vyrobím mu hamak který pověsím v pokojíku u stolu kde se mi ho snad povede za něco zachytit a bude tam držet. Potom samozřejmě nějaké hračky. Mám taky spoustu koupených hraček po mých dřívějších kočičkách a dokonce i dva pelíšky ale chci mu něco i vyrobit.
No nic tak já si budu užívat prázdnin a asi už i vyrobím ten hamak a nějakou hračku :).

Ať už mám koťátko

24. února 2011 v 20:47 | Bublinka |  Novinky
Už to nemůžu vydržet. Hrozně moc se na koťátko těším. Je mi smutno po té chlupaté kuličce která vyžaduje mazlení. Měla jsem už celkem dost koček a všechny byly úžasné.

Posílejte fotky do soutěže

23. února 2011 v 13:37 | Bublinka |  soutěže
Ještě mi od některých nepřišla fotka do soutěže. Pošlete mi to co nejdřív protože jinak vám budu muset strhnout body a to nechci. Pokud to ale nepošlete tak se nedá nic dělat. Takže vám sem dávám upozornění protože bych už chtěla aby začalo 2. kolo soutěže. Opakuji že zadáním je že máte vyfotit svého mazlíčka jak dělá svou oblíbenou činnost. Takže ti co ještě neposlali posílejte co nejdřív ať nikomu nemusím strhávat body a ať už může 2.kolo Best of Pets začít :).

Ještě vás chci poprosit abyste jste pro nás hlasovali ZDE. Předem děkuju :).

Pomozte a roznášejte tento článek

22. února 2011 v 21:07 | Bublinka |  ostatní
Kamarádka má tři štěňátka a jak nesežene zájemce budou utraceni bohužel :-( včera se narodili hl okolí Olomouce a Moravy tam poblíž prosím pomožte,děkujeme.
Bílá fenka na páteři s černýma flíčkama a černejma ouškama a prdelkou.. A dvá černí pejsci.. Nechce někdo? :(.. SPĚCHÁ!
To má ve statusu na FB a já vás prosím, aby jsteco nejvíc roznášeli tenhle článek po blogu.cz možná se najdou zájemci, prosím pomožte ty tvorečky zachránit, děkujeme. Stačí se spojit se mnou  LABANDOU ©
a předám spojení na Barču ;-) POMOZTE

TENTO ČLÁNEK JSEM NAŠLA NA LABANDY BLOGU A PROSÍM VÁS ABY JSTE POMOHLY A ROZNÁŠELY DÁL. MOŽNÁ SE VÁM PODAŘÍ NAJÍT ZÁJEMCE A ZACHRÁNÍTE ÚCHVATNÁ ŠTĚŇÁTKA!

Vyhrály jsme soutěž

21. února 2011 v 14:05 | Bublinka |  moji mazlíčci
Ferdík vyhrál v soutěži u Marťulinqui 1. místo! Jsem na něj moc pyšná :). Děkujeme všem za hlasy. Vážíme si vaší podpory a ještě jednou děkujeme :). Udělalo mi to velkou radost a Ferdíkovi určitě taky :).

Samuel píše do deníčku

20. února 2011 v 13:01 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Dnes je moc dobrý den. Už ráno hezky začal. Jen co jsem se vzbudil tak jsem dostal tu největší dobrůtku na světě - sýr. Já miluju sýr. Je moc moc dobrej... Ach ta skvělá chuť... To mám za to že jsem takový andílek. Vůbec totiž nezlobím. V tomhle by semnou panička asi nesouhlasila ale já jsem vážně andílek. Občas...
No takže když mi ten den tak hezky začal a dostal jsem sýr tak si mě panička vytáhla a dlouho se semnou mazlila. A já jaksi usnul. Když ono to bylo tak příjemný jak mě hladila tak se mi začali zavírat kukadla a já usnul. Panička říkala že jsem byl moc roztomilej :). Když se ale trošku pohnula tak jsem hned začal otevírat očíčka. Takže panička musela strnule sedět a hladit mě. Říkala že jí potom už odumírala ruka :). Ale bylo to moc příjemný. Když jsem se vzbudil byl jsem rozespalej a tak mě panička dala do klece abych si mohl zdřímnout v domečku. Tak jsem se vyspinkal a šel vám hned napsat jak dobře mi ten den začíná. Doufám že máte taky tak dobrou náladu. Tak já jdu a brzy zase napíšu. Ahoj!

Pralinčin zápis do deníčku

19. února 2011 v 20:54 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Ahoj! Povedlo se mi sem dostat tak musím být tiše abych neprobudila kámoše křečuldy kteří by se semnou dohadovali kdo sem napíše. Takže pšš! 
Dnes se mám super. Hodně jsem běhala v kolečku a moc to škvizlalo takže panička nebyla nadšená, ale ona už je na to zvyklá. Potom jsem dostala papání tak jsem si to nacpala do toreb a dala do domečku. Taky jsem dostala kousek jabka a ten dobroučkej drops. Mňam!
Když panička dala všem krmení tak jsme se proběhly po pokoji. To byla sranda! Akorát jsem se divila proč se panička zlobila když jsem kousala do papuče. Chtěla jsem tam vytvořit nějaký krásný obrys, třeba ořechu. Vždyť by to byla nádhera... Tak dobře, dobře! Nešlo jen o tvar ořechu ale byl by to přece úžasný materiál na hnízdo...
Náhodou mě ale panička potom i pochválila! Byla jsem moc šikovná a hezky se očistila v písku! To jsem dobrá co?! A to není všechno. Hezky jsem se pak mazlila s mojí paničkou. To mám moc ráda...
A jejda! Ostatní křečuldové se probouzí tak já už jdu. Ahoj. Brzy zase napíšu. Vsadím se že ostatní už kujou pikle že vám sem taky napíšou. Panička navíc bude mít kotě. To vám sem taky bude psát. Však já je všechny obelstím, i to kotě a zase vám brzy napíšu. Teď už ale vážně musím jít protože si mě za chvíli všimnou. Ahoj!

Nová rubrika

19. února 2011 v 15:56 | Bublinka |  Deníček mích mazlíčků
Napadlo mě založit novou rubriku a to Deníček mích mazlíčků. Většina asi víte co tam bude. Budou tam jako psát moji mazlíčci :).
Někdy tam jako napíšou článek všichni moji mazlíci někdy jen jeden.
Napíšou třeba co ten den dělali, jak jsme si hráli nebo třeba co zajímavého ten den zažili :).
Snad se Vám nová rubrika bude líbit. Na první článek v této rubrice se dočkáte možná už dnes nebo zítra.

Jasmínka si nějak moc oblíbila hlodací kámen

18. února 2011 v 18:28 | Bublinka |  moji mazlíčci
Včera jsem přišla domů a když jsem se šla podívat na křečky že jim dám okurek a pustím je po pokoji tak jsem se trochu zarazila. Jasmínka měla polovinu hlodacího kamenu pryč a plno ho bylo na zemi a na patře. Když říkám plno tak fakt plno. Předtím do něho vždycky jen párkrát kousla ale teď byl takovej kus pryč. Nikdy jsem neviděla že by nějakej křeček tak moc hlodal minerální kámen. Ráno to ještě rozhryzaný neměla ale jak jsem přišla ze školy byl všude. Je možný že už si je potřebovala obrousit... Ale je to zvláštní. Všichni mí křečci si do hlodáku občas kousnou to jo, ale Jasmí se do toho pustila nějak moc :D.

Dotazy ze zvířecí poradny

17. února 2011 v 14:58 | Bublinka |  ostatní
Naty se ptá:
Ahoj :) Ráda bych se zeptala.Moje kamarádka má nově koupeného křečíka - zhruba dva dny.Křečík ale vůbec nechce jíst.Kamarádka má o něj strach a hledá rady kde se dá.Já se ale v křečcích nevyznám a tak jí nemůžu poradit.Co má dělat aby její křeček začal jíst ? Děkuju za odpověď :)

Já odpovídám:
Když křeček odmítá potravu může to být spůsobené příliš chladným a vlhkým prostředím, přehřátím, příliš suchým vzduchem nebo taky průvanem. Pokud mu to nic takového způsobit nemohlo může to být příčina nadměrně přerostlích zubů. Jestli spozoruje u křečka nenormální postavení zubů, zajděte k veterináři. Může mít ale i poraněné lícní torby. V takovém případě neváhejte a zajděte k veterináři. Pokud nic takového nespozoruje snažte se předejít výše zmíněným příčinám jako průvan, vlhké a chladné prostředí. Potom si dej na prst jogurt a nech křečka aby si ho olíznul. Pokud si lízne dej mu trochu jogurtu do mističky a pomalu mu zkus dávat i směs pro křečky. Jestli bude i nadále potravu odmítat, radši zajděte k veterináři.

Áďa se ptá:
Ahoj.Sice už se ptám po 3 ale snad to nevadí =) Chci se zeptat jestli můžu Oldovi dávat 1 týdně hroznové víno a taky okurku ?U hrozna se chci zeptat pokud ho může jestli celé nebo jen dužinu nebo oddělat pecku ?DĚKUJÍ :-)

Já odpovídám:
Vůbec nevadí že se ptáš. Naopak ráda poradím :).
Hroznové víno i okurku mu jednou týdně dávat můžeš. Samozřejmě mezi tím Oldíkovi dej třeba kousek jablka, mrkve. Aby to měl pestré. Kuličku hrozna mu můžeš dát celou. Křeček si s tím hravě poradí. Nemusíš ji nějak upravovat. Jen mu ji kdyžtak rozkroj aby si měla jistotu že to snědl a nehnije mu to v domečku. Můžeš mu dát samozřejmě i celé. Jen pak zbytek vyndej.

Narozeniny Pralinky a blogu

14. února 2011 v 23:54 | Bublinka |  moji mazlíčci
Pralinka měla 10.2 své druhé narozeniny. Páni to letí. Už má 2 roky a živě vzpomínám na dobu kdy jsem si ji přivezla v přepravce. Malinká, roztomilá a čilá Pralča mě prostě okouzlila na první pohled.

1. kolo soutěže The Best of Pets

12. února 2011 v 22:30 | Bublinka |  soutěže
Je to tu! Začíná 1. kolo soutěže Best of Pets! :)
Jen chci připomenout že se nesmí schánět hlasy!
Body můžete získat tím že pošlete co nejlepší fotku k danému úkolu. Každý dostane tolik bodů kolik si zaslouží a k tomu hlasy v anketě. A ještě připomínám že můžete vyhrát i reálné ceny pro vašeho mazlíčka! Snad Vás to aspoň trochu navnadilo a budete soutěžit čestně :). Taky jsem ráda že se Vás přihlásilo tolik. Děkuju :).
A tady už jsou soutěžící:

Hmatové chloupky

12. února 2011 v 17:54 | Bublinka |  Ostatní o kočkách
Jistě jste si všimli, že kočka má u čenichu několik silnějších chlupů. Tyto tzv. hmatové chloupky se používají patrně hlavně při lovu - kočka je může otočit tak, aby trčely mírně vpřed.
Uvolněná kočka mívá hmatové vousky volně roztažené do stran. Když je rozčílená, vytočí je trochu dopředu a roztáhne je do širšího ,,vějíře".


Ps: Článek o Pralinčiných narozeninách sem Vám sem dát dnes už asi nestihnu. Zítra tu ale bude určitě :).

Křeččí tlapky

10. února 2011 v 16:49 | Bublinka |  Chov křečků
Přední tlapky mají čtyři prsty. Křeček si jimi přidržuje potravu a čistí se. Na silnějších zadních nohách s pěti prsty se křeček může postavit. Pro spokojenost je důležité, aby se drápky mohly obrušovat, nejlépe na dřevěném povrchu.
Když pozorujeme křečka jak se čistí, určitě spozorujeme jak obratné jeho tlapky jsou. Kam nedosáhnou přední tlapky, tam dosáhnou zadní a křeček je tak naprosto čistý. Díky křečkovým obratným tlapkám tedy nezůstane téměř žádné místečko neumyto.


Ps: Dnes má Pralinka narozeniny! Bude mít oslavu a dnes nebo zítra (uvidím jak to stihnu) sem přidám článek a fotky z oslavy. A určitě na fotkách uvidíte i Samuelka :).

Od mléka k tuhé stravě

9. února 2011 v 13:10 | Bublinka |  Kočičí mláďata
Když jsou koťátkům asi čtyry týdny, jejich maminka je pomalu přestává kojit a místo toho si zvykají na tuhou stravu. Hlavní důvod, proč je odstavuje od mateřského mléka, je ten, že už mají ostré zoubky, takže ji kojení začíná bolet!
Koťátka se pak ještě nějakou dobu domáhají mateřského mléka, ale rychle si začnou hledat potravu jinde. Probudí se v nich instinkty lovce.
Každý den pak dlouhé hodiny hrají se svými bratříčky a sestřičkami ,,lovecké hry", skáčou po sobě, chytají se, útočí a utíkají - to vše je ve skutečnosti příprava na skutečný lov!

Předení

8. února 2011 v 15:10 | Bublinka |  Ostatní o kočkách
Nejjasnější signál, že je kočka klidná a spokojená je její tiché předení. Tenhle zvuk umí vydávat i úplně malá koťátka - ta nejprve předou, když pijí mateřské mléko, aby jejich maminka věděla, že je všechno v pořádku.
Kočky při předení nemusí otevírat ústa a dovedou příst bez přerušení, zatímco vydechují a nadechují se. Umožňuje to jedinečná stavba hlasivek, kterou se vyznačují právě kočkovité šelmy.