Leden 2011

Nový křeček!

31. ledna 2011 v 21:08 | Bublinka |  můj křeček Samuel
Jsem tak šťastná! Fakt hrozně moc šťatná! :) Mám novýho křečka! :)

Já se tak těším

31. ledna 2011 v 16:30 | Bublinka |  Novinky
Já se tak těším na koťátko! Už se nemůžu dočkat. Achjo ať už je jaro a léto... :) Budu chodit s křečuldama ven, budu mít koťátko atd.. Prostě to bude super! :) Taky se tak těšíte? Já hrozně moc. Teď se nedá skoro nic dělat. Nemůžu se jít s koťátkem projít, nemůžu si s ním hrát ani ho cvičit protože ho budu mít až na jaře. Nemůžu s křečulkama ven. Nic.
Taky chci udělat na zahradě záhonek kde budu pro mazlíky pěstovat zeleninu a bylinky. Takže budou mít pořád i čerstvou potravu :). Rodiče mi to dovolili. Říkali že máme místo vedle jahod. To si křečci a šneci (afričtí šneci kteří jsou určeni k domácímu chovu) pošmáknou :).
No jo jenže tohle mě čeká až na jaře... Musím si hold počkat. Taky se tak těšíte? :)

Dotazy ze zvířecí poradny

30. ledna 2011 v 16:40 | Bublinka |  ostatní
Připomínám že v poradně se mě od teď můžete ptát na všechny zvířátka. A tady jsou první dotazy :)

Sednutí na povel

30. ledna 2011 v 13:15 | Bublinka |  Hry s kočkou
Ještě chci připomenout že kdo nečetl TENTO a TENTO článek tak ať si ho přečte. Tento blog tedy bude zvířecí takže přidávám článek do nové rubriky :).

Je docela snadné kočku naučit, aby si na povel sedla úplně stejně jako pes. Mějte ovšem na paměti, že na rozdíl od psa nesmíte kočku do této polohy nutit. Místo abyste jí tlačili na zadeček a snažili se, aby si sedla, musíte ji přesvědčit, aby to udělala sama od sebe.

Jde se na to

29. ledna 2011 v 17:33 | Bublinka |  ostatní
Nejdřív Vám chci napsat že kdo ještě nečetl TENTO článek ať si ho nejdřív přečte. Stejně Vám to tady ještě schrnu. Takže jsem dostala nápad že by tenhle blog mohl být o všech zvířatech. Ne jen o křečcích. Bude to tu hlavně o křečcích ale budou tu i jiná zvířátka. Navíc na jaře dostanu koťátko o kterém budu chtít taky psát. Takže to tu bude zvířecí blog :). A hlavně Vám chci všem poděkovat že jste napsali svůj názor který byl u všech kladný. Jsem ráda že mám tak skvělé kamarádky které mě v tom podpořili :). 
V poradně můžete mít tedy dotazy ohledně všech zvířat. Takže já jdu vytvářet nové rubriky a těšte se na články :).

Možná změna

29. ledna 2011 v 13:47 | Bublinka |  ostatní
Tak mě napadlo že bych sem mohla psát i o jiných zvířátkách. Prostě že by to tu byl zvířecí blog. Na jaře budu mít koťátko a chtěla bych psát i o něm. Ale ještě nejsem rozhodnutá. Potřebuju vaši radu. Hrozně mi záleží na tom co napíšete. Chtěla bych Vám ale ještě napsat že hlavním zaměřením by asi byli pořád křečci. Jen by tu přibylo pár rubrik i o jiných zvířátkách. Prostě zvířecí blog :). Co si o tom myslíte? 

Diplom od Ádi

29. ledna 2011 v 9:10 | Bublinka |  diplomy pro vás a od vás
Áďa mi vyrobila opravdu krásný diplom za mou radu. Já jsem poradila ráda. Taky jsem ráda že poradna kterou jsem tu vytvořila někomu pomůže. Ještě jednou děkuju! Ráda jsem tvé SB a je to od tebe hrozně hezké a já si toho nesmírně vážím :)

Zvířecí poradna

28. ledna 2011 v 16:03 | Bublinka
Rozhodla jsem se založit zvířecí poradnu. A to aby jste se mě nemuseli ptát pod nějaký jiný článek a pak dlouze hledat mou odpověď. Odpovědi budou v poradně a některé zveřejním i v článku.
Můžete se mě tady ptát na vše ohledně zvířat.

Nový design

28. ledna 2011 v 12:35 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Jak jste si mohly všimnout je tu nový design. Vytvořila ho Labanda které chci ještě jednou poděkovat :).
Design je úžasný! Jsem s ním naprosto spokojená :)

Jasmínka se už neleká

27. ledna 2011 v 13:45 | Bublinka |  moji mazlíčci
Udělalo mi vážně obrovskou radost že se Jasmínka už neleká. Měla jsem ji ve výběhu a ona si to tam očichala a vůbec se nelekala. Potom mi spadl pytlík s dropsama a ona byla úplně v pohodě :). Předtím by se už lekla ale teď ne! :). Potom jsem ji dala do klece a hodila jsem na patro klece semínko a ona byla naprosto klidná a hrabala si dál v písku. Zkusila jsem to ještě jednou a byla zase v pohodě. Takže už se neleká! Je to úžasný :). Mám z toho takovou radost :).
Potom jsem jí dávala přes mříže různý dropsy. Hned si je ode mě brala. Nakrájela jsem tedy mrkev, jako pamlsky a dávala jí je přes mříže. Brala si je. Zkusila jsem tedy otevřít vrátka klece a držela jsem tu mrkvičku. Vzala si ji! Takže se stal velkej pokrok v Jasmínčině ochočení a já z toho mám ohromnou radost :). Je to skvělí! :). Teď ji ještě musím tak ochočit, aby se nechala klidně hladit, nechala se brát a mazlit. To zvládneme. Hlavně že už není lekavá a máme za sebou první krok. Jsem vážně šťastná! :)

Jak vznikly různé formy zlatého křečka?

26. ledna 2011 v 14:29 | Bublinka |  druhy křečků
V současné době existuje přes 40 forem nebo ras zlatého křečka. Ve volné přírodě zpravidla najdeme pouze divokou formu, která se ve vývoji zlatého křečka nejlépe osvědčila. Různé formy, jak je dnes známe, vznikly cíleným chovem.
Zcela zřídka totiž některá zvířata spontánně vykazují něco mimořádného, např. jinou barvu nebo delší srst. Chovatel hledá takové zvláštní formy, které v přírodě zase vymizí, a rozmnožuje tyto křečky. Tak se dají vypěstovat zvláštní barevné mutace nebo mutace s jinou délkou srsti.
Jasmínka

Klubáček

25. ledna 2011 v 21:54 | Bublinka |  ostatní
Na blogu u Biglik-Benny jsem v Bennyho klubu takže jsem dostala listinu neboli klubáček. Ještě jednou děkuju :)
klubáček

Svoboda pro obyvatele klece

25. ledna 2011 v 19:51 | Bublinka |  Chov křečků
Většina křečků miluje, že může ve výběhu nasát vůni velkého světa a prozkoumat něco nového. Dopřejte svému miláčkovi tuto možnost, buď v bezpečné místnosti, nebo ve výběhu zřízeném výhradně pro něj.

Nekupujte čaj Lipton!

24. ledna 2011 v 20:01 | Bublinka |  ostatní
Tvůrci z čaje Lipton provedli bolestivé, invazivní testy na zvířatech. Zde jsou některé detaily:
Králíci byli krmeni s vysokým obsahem tuku-strava a pak daný čaj, jestli to ovlivnilo plaketu, která se vytvořila na tepnách zvířat '. Po experimentu byli králíci zabiti.
Myši byly krmeny složkami čaje aby se zjistilo, zda mají nějaký vliv na střevní zánět. Po zkoušce výzkumníci zabili myši udušením nebo zlomením vazu.
Potkani byli nuceni jíst stravu s vysokým obsahem cukru a pak jim byl podán čaj aby výzkumníci zjistili, jestli to má vliv na jejich cukrem zpusobené poškození mozku.Selata byla infikovaná  E. coli toxinem a poté je krmili čajem s cílem zjistit, zda způsobuje průjem. Výzkumníci řezali střeva prasat, zatímco zvířata byla stále naživu.Žádný z těchto testů nebyl vyžadován zákonem. Ve skutečnosti regulační orgány uvádí, že testy na zvířatech nejsou dostačující k prokázání zdravotní tvrzení o produktu.Pokud chcete, můžete poslat e-mail Dave Lewisnovi, dave.lewis@unilever.com, prezidentovi společnosti Unilever Americas (Lipton je mateřská společnost), a zdvořile ho požádat o zastavení zkoušek čaje a čajové přísad na zvířatech. Může se ale stát, že zpráva nebude doručena.

Přeložili-CanisWolfie
Šiřte to dál a hlavně nekupujte čaj Lipton

Kamarád křeček

24. ledna 2011 v 15:35 | Bublinka |  Chov křečků
Jednoho dne křeček překoná svůj ostych a vyšplhá vám na ruku. Když je po několika takových ,,sezeních" s vaší rukou důvěrně obeznámen, můžete ho opatrně jedním prstem pohladit po zátylku a zádech. Pokud se mu to bude líbit, vytvořili jste si k němu kontakt. Doba, než se toto podaří, může být různě dlouhá.
Pralča

Nová běhací koule

23. ledna 2011 v 14:01 | Bublinka |  moji mazlíčci
Koupila jsem křečkům další běhací kouli. Už jednu máme ale je to ta větší takže ta bude Jasmínky. Menší kulička bude Pralinky a Ferdy. Kuličku hned vyzkoušeli. Byla tam poslední zelená a žlutá. Žlutou už mám tu větší takže jsem koupila zelenou :).

Jasmínka se už nechá hladit. Dala jsem Jasmínku pomocí ruličky do výběhu a podala jsem jí dropsýk. Když papala nechala se hladit. Má hrozně hebkou srst :). Je ale ještě lekavá. Třeba když byla v tom výběhu, zvedla jsem ruku abych vzala pytlík s dropsýkama a ona se hned lekla. Já ji ale ochočím :). Navíc už dělá pokroky. Je to šikulka :).

Doba březosti a porod

22. ledna 2011 v 14:33 | Bublinka |  křeččí mláďata
Křečci mají ze všech savců nejkratší dobu březosti. U křečků zlatých trvá pouhých 16 dní, než mláďata spatří světlo světa.
U křečíků rodu Phodopus je březost o pouhé dva dny delší, u křečíka čínského trvá březost celkem 20 dní. V této době samička již pilně sbírá stavební materiál a připravuje z něj pro mláďata hnízdo. Zvlášť vděčně přijímá mnoho potravy bohaté na bílkoviny.
Chovatelé v tomto období podávají zvýšené množství tvarohu, nezrajícího sýra či hmyzu.

Když křeček uteče

21. ledna 2011 v 14:26 | Bublinka |  Chov křečků
Když křeček uteče snažte se nepanikařit. Radši rychle zareagujte a zavřete dveře ve všech místnostech. Prohledejte nejprve místnost kde je umístěna klec křečka. Když prohledáte všechny místnosti, ale křečka nenajdete, rozmístěte do místností pamlsky a chvíli vyčkejte. Po chvíli zkontrolujte jestli z pamlsků uprchlík neujedl. Pokud ano, zůstaňte v místnosti kde křeček ujedl a číhejte. Křeček brzy vyleze pro další pamlsky. Pokud ale křeček neujedl z pamlsků, zkuste bouchat do míst kde se křeček mohl schovat. Nebouchejte a nekřičte ale moc hlasitě abyste křečkovi nepůsobili stres. Křeček by se pak bál a už by nemusel vylézt.
Další možnost jak křečka vylákat je vzít si kbelík a dát na něj utěrku. Na utěrku dejte jeho oblíbený pamlsek a opřete o kbelík schůdky. Chytíte tak ale spíš křečky kteří jsou těžší než křečíci. Mohlo by se vám totiž stát že křečík by si spokojeně vylezl pro pamlsek a utěrka by zůstala nehnutá. Křečík by si tedy vzal pamlsek a vrátil se s ním do úkrytu. Proto radši na křečíka zkuste pamlskovou taktiku. Například křečka zlatého takhle ale chytit můžete.
Dále je tu ještě jeden způsob. Pokud znáte křečkův úkryt ale křeček nechce vylézt, vemte křečkovu klec a dovnitř dejte jeho oblíbený pamlsek. Klec přistavte ke křečkovu úkrytu a nechte otevřená dvířka. Křeček dostane chuť na pamlsek a vejde do klece. Tak a jeho výlet skončil.
Pokud vám uteče křeček snad vám alespoň jedna z mích rad pomůže :)

Schopnost učení

20. ledna 2011 v 18:21 | Bublinka |  Chov křečků
Jak inteligentní je váš křeček? Zkuste změřit, jak rychle se vyrovnává s neobvyklými překážkami. Nechte ho například při výběhu proběhnout novým bludištěm. V cíli ho odměňte malým pamlskem. Měřte čas, který váš křeček potřebuje, a zaznamenávejte chyby, které na cestě udělal. Po kolika proběhnutích zůstává čas již stále stejný?
Jinou možností je cvičit křečka v poznávání tvarů. Předložte při tom zvířeti karton se dvěma otvory, které předem označíte různými symboly (například kruh a trojúhelník). Prostor za otvory musí být oddělený. Za jeden z otvorů položte oblíbený pamlsek svého křečka. Potom měňte polohu kartonu a pamlsek vždy umístěte za stejný otvor (třeba označený kruhem). Naučí se křeček na první pokus zvolit ten správný otvor?

Jasmínka si začíná zvykat

19. ledna 2011 v 18:45 | Bublinka |  moji mazlíčci
Jasmínka už se pomalu ochočuje. Už se skoro vůbec neleká.
Hrozně ji baví běhat v kolečku a lozit po mřížích kde vždycky čeká než dostane drops :). Krásně si zvykla na klec, na dobu kdy dostává jídlo... Mám z ní vážně radost :)

Všichni tři si oblíbyli písek ke koupání. Jasmí si z něho dokonce udělala záchod :).
Ale jsem s ním spokojená protože křečci do něj hned šli a začali se čistit :). Je to dobrá věc :)