Prosinec 2010

Fotky křečků a jejich vánočních dárků

31. prosince 2010 v 17:31 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak jsem Vám nafotila křečíky a dárky co dostali k vánocům :). Dostali krmení, dropsy od mlsouna a prolízačku kterou ale Pralinka rozkousala :D...
Jinak rozcestníky už mám zasebou tak se na ně můžete mrknout :). Ještě dnes asi udělám nový design. Takže tu bude zase trochu změna :). Ale zpátky k dárkům... Křečíkům moc chutnají dropsýky od mlsouna. Dostali je s příchutí lesní směsi. No a já jsem taky dostala krásný dárky takže jsme spokojení :). Tady máte fotečky

Rozcestníky

30. prosince 2010 v 17:25 | Bublinka |  Novinky
Takže dnes nebo zítra poupravím rozcestníky a musím udělat i nějaké nové. To bude něco :D. Vzpomínám si jak jsem je dělala posledně. Trvalo to docela dlouho a už mi potom tekli nervy, ale aspoň to budu mít co nejdřív zasebou takže s tím začnu dnes nebo zítra. Už o tom přemýšlím delší dobu ale vždycky se mi nechtělo :D. Tak jsem se teď přinutila :). Aspoň to tu bude přehlednější. No a když už tu budou nový rozcestníky tak možná udělám i novej design. Ještě uvidím jestli ho udělám už teď a nebo až z jara. Ale musím si nainstalovat photofiltre...zase :)... No nic tak já už se do toho asi pustím... :)

Vybavení výběhu

30. prosince 2010 v 15:30 | Bublinka |  hračky pro křečky
Na rozdíl od omezené klece máte při vybavování výběhu mnohem více prostoru k využití. Ze zbytků dřeva a z větví můžete vytvářet systémy skrýší, které potom může křeček prozkoumávat.
Nebo postavte z kamenů či dřeva bludiště. Budete se divit, jak rychle ho křeček zvládne.
Postavte do výběhu větší nádobu s pískem nebo mulčovací kůrou, ve které bude moci křeček nerušeně hrabat. Do menší ploché misky s trochou zeminy nebo vlhké buničiny vysejte pšenici nebo trávu. Až rostliny trochu povyrostou, postavte misku do výběhu k prozkoumávání i k ochutnání.
A ještě ke krmení: Ve výběhu na různých místech poschovávejte kousky krmení. Ještě tím podpoříte zvědavost svého kamaráda.

Písečná koupel

29. prosince 2010 v 15:41 | Bublinka |  Chov křečků
Koupel v písku si rádi užívají křečíci. Čistí si tak srst a v přírodě ji tímto způsobem také zbavují nepříjemných parazitů.
Kupte takzvaný písek pro činčily a naplňte jím plochou keramickou misku, kterou postavíte do klece. Uvidíte že křeček neodolá a brzy si bude v misce čistit srst. Pro křečky je to zábava protože koupel v písku je pro příjemné zpestření, a navíc jim to i prospívá.
Může se stát že křeček písek využije jako záchod. I v tomto případě by byl prospěšný :)

Štědrý den!

24. prosince 2010 v 16:07 | Bublinka |  Novinky
Je to tu! Nastal ten očekávaný den kterého jsme se všichni nemohly dočkat! :) Je tu Štědrý den! :). Taky tomu nemůžete uvěřit? Je to prostě skvělí...
Před chvílí jsem seděla pod stromečkem. Je to krásná atmosféra. Mamka bude připravovat stůl s kterým s bráchou pomůžeme a taťka dodělá svůj bramborový salát. Miluju tyhle svátky :). Ale budu si muset počkat do večera kdy to všechno na co jsme se těšili vypukne :).
A nezapomněla jsem ani na recept štědrovečerní večeře pro křečíky, který je sice takový jednoduchý ale křečíci si pochutnají :). Chtěla jsem Vám ho sem dát dřív ale dělala jsem ho až dnes aby ho měly křečíci čerství. Mám ho nafocený ale je to vážně taková rychlovka kterou zvládnete za 5 minut takže ji můžete křečíkům na večer udělat ;). Tak tady máte postup :)

Vánoční prázdniny

17. prosince 2010 v 20:07 | Bublinka |  Novinky
Dnes nám začaly vánoční prázdniny! :). Už žádná škola, učení, vstávání brzo ráno! Už jenom užívání vánoc a prázdnin a všeho co k tomu patří :). No není to skvělí? Doufám že vy už jste taky ode dneška doma a budete mít prázdniny...:)
Navíc už jen 1 týden do vánoc! to snad ani není možný jak to ubíhá :).
Už máme i stromek :). Je to stříbrnej smrk :). Je velkej a moc hezkej. Těším se až ho budem zdobit :).
Jinak slíbený recept tu bude asi zítra nebo pozítří a fotky asi po něm :). Tak si užívejte té krásné vánoční atmosféry a šťastný a veselý! :)

Aktuality

12. prosince 2010 v 14:01 | Bublinka |  Aktuality
Pralinka: Má se dobře. Večer se ale hodně vyřádila. Nejdřív v kolečku potom kousala mříže potom hrabala... No bylo něco to poslouchat :D. A dělala jsem takovej vánoční "dortík" tak Vám dám určitě recept :). Pralince i Ferdovi chutná tak třeba bude i těm vašim mazlíkům :)

Ferdík: Taky se má dobře. Vsadím se že se taky těší na vánoce a na ty dropsy a hračky :). Dárky pojedu koupit asi v úterý nebo v pátek. A pak Vám je určitě nafotím :)

Blog: Nafotím a popíšu Vám ten recept na ten vánoční "dortík" pro křečky kterej můžete křečíkům udělat i jako Štědrovečerní večeři :). A pak jak jsem psala taky fotky dárků pro křečíky a určitě i fotky Ferdíka a Pralči. Tak se máte na co těšit :)

Já: Jak víte tak se nemůžu dočkat vánoc. Už je sníh a všude vánoční atmosféra a to je prostě skvělí. Vánoce jsou úžasný. Hrozně se těším :)

Fascinující podívaná

7. prosince 2010 v 17:22 | Bublinka |  Chov křečků
Je pozoruhodné, jakým neostýchavým, typicky křečkovským způsobem, se křečci zabydlují, a jak osobitým způsobem žijí. Tichý pozorovatel si jejich životní styl může skutěčně užít.
Je jedno, jestli je sledujete v kleci, nebo při venkovním výběhu. Repertoár jejich chování je skutečně fascinující.
Jistě vás překvapí, až na vlastní oči např. uvidíte, jak si dělají zásoby, jak přenášejí potraviny, stavějí si hnízdo, myjí se, vychovávají mláďata apod.

Chcete tu soutěž?

6. prosince 2010 v 17:43 | Bublinka |  soutěže
Tak mě napadlo že by tady mohla být soutěž. Už mám o ní i trochu představu ale chci vědět jestli by se do ní někdo přihlásil a kolik by Vás bylo :). Tak prosím hlasujte v anketě a nejlepší bude když napíšete do komentářů.
Soutěž to bude křeččí. Takže se samozřejmě můžou přihlásit jen lidi co křečka mají. Pravidla atd. zveřejním až když budu vědět že se přihlásí dostačující počet soutěžících. Tak prosím pište do komentů :)

Mikuláš

3. prosince 2010 v 17:22 | Bublinka |  ostatní
Tak jak se těšíte na Mikuláše? My budem asi s holkama chodit tak to bude sranda :D.
Mikuláš čerti a andělé byli i u nás ve třídě. Jednoho kluka strčili do pytle tak to byla prča :D.
To snad ale ani není možný že už je prosinec blíží se Mikuláš a Vánoce :). Je to supr a navíc u nás je teď hrozně moc sněhu :). Sníh je skvělej... :).
A křečíci se mají suprově ;). Dostali dropsýky tak teď  chroupají :). Tak se mějte ;)