Listopad 2010

Dárky pro křečíky k vánocům

29. listopadu 2010 v 18:29 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak už mám vyhlídnuté nějaké ty dárky křečkům k vánocům :). Viděla jsem v obchodě takový dobrý prolízačky tak se ještě rozmejšlim :). Pak taky samozřejmě nesmím zapomenout na nějaký dobrůtky :). Přišlo hodně dropsíků, tyčinek atd. takže mám z čeho vybírat :).
No a nesmím Vám zapomenout napsat že u nás už sněží! :). Dnes napadlo docela hodně sněhu :). A taky už jsme pekli perníčky a dělali výzdobu. Už je prostě vánoční nálada a navíc už je advent :). Navíc se blíží Mikuláš. Nemůžu uvěřit že už bude prosinec! :). Tak se mějte :)

Bílkoviny

27. listopadu 2010 v 17:05 | Bublinka |  krmivo pro křečky
Živočišné bílkoviny jsou, i když jen v malém množství, velmi důležitou složkou potravy. 2-3 porce týdně bohatě stačí. Křečkovi můžeme dát kousek vařeného hovězího masa, tvrdého sýra, tvaroh či hodně oblíbené ovocné jogurty.
Co se týká velikosti porce, je třeba ji odměřit tak, aby nic nezbylo. Křečkovi zlatému dáváme jednorázně asi 1 čajovou lžičku, křečíkům stačí klidně i půlka. Co totiž zbude, začne se velmi rychle kazit a hnít, což může způsobovat vážné hygienické problémy.
Mezi zdroje bílkovin patří i psí suchary. Jsou na křečka velmi tvrdé, takže mohou sloužit i jako materiál k ohlodávání. Jeden kousek týdně mu bohatě postačí.

Hodnocení SB

24. listopadu 2010 v 20:21 | Bublinka |  Vše okolo SB
Tak jsem se rozhodla že udělám hodnocení SB.
Protože některá SB jsou aktivní ale jiná moc ne tak uvidíme. Snad zase začnou psát a obíhat protože jinak je budu muset vymazat a to bych nerada! Tak tady je :)

Balú: Tak to je přesně ten případ který neobíhá a nepíše články. Takže pokud brzy nebude aktivní budu ji muset smazat!

Deny: Píše málo článků a taky málo obíhá. Hodně dlouho tu od ní ani nemám žádný komentář... Sice někdy napíše článek ale jen málokdy

Domča: Je aktivní píše skvělé články i komentáře. S Domčou jsem naprosto spokojená :)

~Hattie~: Nové SB takže ještě uvidíme ale zatím jsem spokojená :)

Hryzalka: Tak Hryzalka napíše někdy článek ale zato je vždy skvělí. Nemá na blog moc času ale jako SB ji mám ráda :)

Mája: Píše články obíhá. Sice nemá blog o křečcích ale je to skvělá kamarádka :)

Marťulinqua: Super SB! píše dost článků i hodně obíhá takže supr :)

Moniska: Píše skvělé články a píše jich hodně navíc hodně obíhá takže skvělé SB :)

Monty: Taky super SB. Jsem spokojená :). Píše super články obíhá taky akorát takže dobrý :)

Mummye: Mummye teď píše hrozně málo a o obíhání ani nemluvím. Doufám že brzy začne protože je to mé hodně oblíbené SB

Tiksi: Super články i obíhání. Skvělé SB a nej kámoška ;)

Týnka: Nové SB ale zatím jsem spokojená :)

Péče o srst

22. listopadu 2010 v 17:55 | Bublinka |  Chov křečků
Svou srst si křeček důkladně olíže a případně si ještě dodatečně vypomůže předními tlapkami. Zvláště po vydatném spánku a vyprázdnění lícních toreb, stejně jako po jídle, je třeba kožíšek podrobit důkladné revizi, aby se zase lesknul jako obvykle.
Vzhledem k tomu, že křeček pečuje o svou srst sám, není třeba ho kartáčovat či česat. Vyjímkou jsou jen dlouhosrští nebo angorští křečci, jimž je třeba někdy vyčesat nečistoty z podestýlky a hnízda.

Vánoční design

20. listopadu 2010 v 19:33 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Tak je tu nový zimo-vánoční design :). Dala jsem si s ním docela hodně práce tak doufám že se Vám líbí. Snad už tu zůstane dýl :).
No já jsem se nudila a potom z toho vznikl tenhle design :). Tak jsem ho sem dala :).
Co myslíte? :). Pište svoje názory ;)

Čekání na sníh

18. listopadu 2010 v 20:50 | Bublinka |  Novinky
Já už se prostě nemůžu dočkat sněhu! :D. Pořád ho vyhlížím a hrozně se těším na tu vánoční atmosféru a vše kolem :).
Přemýšlím nad dárky k vánocům a věčně vyhlížím sníh :). Mamka s taťkou říkali že má napadnout příští týden tak to by bylo fajn :). Až bude sníh dáme i ozdoby a brzy i napečeme cukroví :). Jak já se těším :).
Mám tip na dárky pro křečíky ale ty Vám ještě neprozradím :). Jinak křečíci se mají dobře. Zrovna oba běhají v kolečku :).
Tak já jdu mějte se a taky se tak těšíte na Vánoce? :)

Ferda vášnivý horolezec

16. listopadu 2010 v 21:28 | Bublinka |  moji mazlíčci
Ferdík se projevuje jako vášnivý horolezec. Zatímco Pralinka zbožňuje běhání v kolečku Ferda rád šplhá. Nepohrdne sice i nad kolečkem to zase ne. Večer v kolečku bývá často ale šplhání to ho asi baví řekla bych nejvíc :). A vím důvod :). Když totiž leze po mřížích, ví že dostane nějaký pamlsek :). Takže si vždycky vyšplhá a čeká až něco dostane. No a já mu samozřejmě neodolám a pamlsek vždy dostane :).
A to je vždycky rychlost jakou si to narve do toreb to byste nevěřili :D.
Já mám vždycky strach aby nespadl ale on je chytrák a vždycky do šplhá až na patro a tam si v pohodě sleze :). Takže toť k jeho oblíbenému sportu :).

Zimní design

12. listopadu 2010 v 20:31 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Určitě jste si všimli že je tu zimní design :). Je od Máji. Myslím že je krásný! moc se jí povedl :). Děkuju moc ;).
Dala jsem ho sem trochu dřív než jsem psala jenže se mi líbí a připomíná mi že Vánoce tu budou brzy :). Tak se mějte pa :)

Seno a sláma

10. listopadu 2010 v 14:15 | Bublinka |  krmivo pro křečky
Křečci nemají potřebu konzumovat seno či slámu v takovém míře jako např. králíci. V každém případě alespoň příležitostná konzumace je pro ně velmi zdravá, protože podporuje správnou činnost střev.
Vzhledem k tomu, že s tímto materiálem je v dennodenním kontaktu, neboť z něj staví své hnízdo, je třeba, aby jak seno, tak sláma, byly kvalitní.

Aktuality

7. listopadu 2010 v 12:47 | Bublinka |  Aktuality
Pralinka: Má se dobře zrovna běhá v kolečku :). Je hrozně aktivní a tom jsem ráda. No prostě se má fajn :)

Ferdík: Má se taky dobře :). Před chvílí jsem jim dala dropsy tak si ho teď vychutnává :).
Je už řekla bych docela ochočenej :). Takže supr ;)

Blog: Ten už se těší na zimní obleček :). Bude si sice muset ještě chvíli počkat protože ho sem dám až bude větší zima a napadne sníh :). Je to design od Máji a povedl se jí tak se máte na co těšit ;)

Já: Já už se nemůžu dočkat sněhu a Vánoc :). Doufám že sníh napadne co nejdřív :). Už mám i takovou Vánoční náladu :).
Budu si muset ještě počkat ale ne moc dlouho naštěstí. Přece jenom už je listopad :)

Anatomické zvláštnosti křečka: přední končetiny

4. listopadu 2010 v 17:38 | Bublinka |  obecně o křečcích
Zvlášť silně přední končetiny slouží křečkovi nejenom k vyprazdňování lícních toreb, ale i k lezení a hrabání.
Na předních končetinách jsou 4 prsty a jeden zakrnělý palec, na zadních pak 5 normálních prstů. na rovném povrchu se křečci dokáží pohybovat neobyčejně rychle.
do nesnází se křečci dostanou, pokud mají odněkud slézt. Směrem nahoru jim šplhání nečiní potíže, ale směrem dolů je to pro ně leckdy nepřekonatelná překážka. Když nevědí, co dál, jednoduše se pustí a spadnou. Z výšky stolu už si ale mohou přivodit vážná zranění, jako např. zlomeninu páteře nebo rozdrcení pánve.
Křečci mají velmi drobnou kostru, která je ve velkém nepoměru k jejich robustnímu tělu. Proto jsou také náchylní ke zlomeninám. navíc mají krátké nožičky, takže při pádu nemůžou náraz zmírnit dostatečným odpružením.

Anatomické zvláštnosti křečka: žaludek a střeva

2. listopadu 2010 v 17:15 | Bublinka |  obecně o křečcích
Křeček má jeden předžaludek, který slouží ke zvlhnutí pozřené potravy a jeden žláznatý žaludek, v němž dochází ke trávení potravy za pomoci enzymů.
Jako u všech hlodavců je i u křečka střední mikroflóra velmi citlivá na antibiotika.

Ferda miláček rodiny

1. listopadu 2010 v 16:30 | Bublinka |  moji mazlíčci
Ferda je vážně miláček rodiny :). Je to mazel ale je i aktivní což je moc dobře :). Všichni jsme si ho moc oblíbily. Sám mi už i vleze na ruku ale to uměl skoro od začátku :). Asi to obkoukal od Pralinky mno :).
Včera jsem jim vyrobyla nový výběh a když jsem tam dala Pralinku a pak ji vyndala a dala tam Ferdíka tak všechno očichával a tak jsem je skusila dát přes mříže k sobě. Nejdřív Pralča pískla ale pak už to bylo fajn a očichávali se navzájem :).
Časem je asi skusím dát k sobě ne jen přes mříže a uvidíme :)... No ale na to je ještě brzo. Ferda je moc mladej. Navíc ho mám jen pár dní... Ale myslím dopředu no :). Pralinka bude mít 10.února dva roky takže by mohla mít mladý mno :) ale to se uvidí ještě není nic jistý. To já jen tak přemýšlím :D... Uvidíme :).