Říjen 2010

Anatomické zvláštnosti křečka: zuby

31. října 2010 v 12:40 | Bublinka |  obecně o křečcích
V tlamičce je celkem 16 zubů. Má jen řezáky a stoličky. 4 řezáky, což je pro drobné hlodavce typické, mají otevřený kořenový kanálek, takže neustále dorůstají.Při nedostatečném ohlodávání, např. následkem nedostatku materiálu k ohlodávání, jsou řezáky pak příliš dlouhé.
To má za následek, že křeček není schopen tlamičku pořádně zavřít.
V takovém případě je naprosto nevyhnutelný zásah zvěrolékaře. Na stoličkách jsou umístěny 2 řady malých výčnělků, jež slouží ke snazšímu žvýkání.

Anatomické zvláštnosti křečka: lícní torby

30. října 2010 v 13:34 | Bublinka |  obecně o křečcích
Asi nejnápadnější jsou na křečkovi jeho typické lícní torby, které sahají od rozštěpených rtů až po zadní končetiny. Jsou pokryté suchými hrubými štětinami, které zajišťují, aby potrava křečkovi z tlamy nevypadávala a aby nesklouzla do ústní dutiny.
K vyprazdňování těchto toreb používá horní končetiny, kterými si torby směrem k ústnímu otvoru masíruje.Celkový obsah lícních toreb může dosahovat hmotnosti až 20 g.
Předtrávicí procesy v ústní dutině, které mají u člověka na starosti sliny, u křečka neprobíhají.

Nový domeček

28. října 2010 v 15:08 | Bublinka |  moji mazlíčci
Včera jsem byla s kámoškou ve zverimexu. Šla jsem jen pro nějaké dropsy a tyčinky ale zalíbyl se mi tam jeden domeček. Byl poslední a slevněný tak jsem ho koupila :).
Dá se zavěsit do klece ale to by se tam nevešel tak jsem ho tam normálně položila. Získal ho Ferda protože nevím kam bych ho Pralince dala.
Ferdíkovi se v něm líbí a to jsem ráda protože jsem počítala i s tím že si z něho vytahá podestýlku a půjde spát někam do rohu klece :). Ale mu se tam líbí a navíc ten domeček slouží i jako prolízačka :).
Tak jsem Vám ho nafotila :)

Křeččí aktuality

26. října 2010 v 17:45 | Bublinka |  Aktuality
Ferda: Tak Ferdísek se už zabydluje. Je vážně zlatej. Rád se mazlí, běhá v kolečku, a moc mu chutnají mrkve :) vždycky mi je úplně rve z ruky :). No a taky rád běhá v běhací kouli :). A udělala jsem mu nový patro do klece tak tam to má taky hodně rád :) prostě je skvělej... :)

Pralinka: Má se suprově. Právě křoupe krmení :). Vyrobyla jsem jí novou prolejzačku tak ji hned testovala a myslím že se jí i líbí. Jinak by v ní totiž neprolízala ale rozhryzala by ji jak to má u hodně hraček ve zvyku :)

Blog: Blog má podzimní obleček, nová SB takže se má fajn :)

Já: Tak já se mám taky dobře :). Navíc jsou prázdniny takže je to super :)

Ferdík :-*

Konec zápisu SB

25. října 2010 v 15:49 | Bublinka |  Vše okolo SB
Takže zápis SB už skončil. Děkuji všem kteří se zapsali a já si Vás hned přidám do SB :). Jsem taky ráda že se Vás zapsalo docela hodně protože blogy o křečcích jsou super a když píšu článek jsem ráda když si ho někdo přečte a s tolika SB je mnohem zábavnější ty články psát. Ale třeba Hryzalku i přesto že se nezapsala si v SB nechám protože na její blog chodím skoro každý den se dívat jestli něco nenapsala a taky vím že nemá moc času na blog. Já ji ale chápu a v SB si ji nechám. Vždyť Hryzalka je něco jako patron křeččích blogů a její články jsou super :)... No jinak doufám že jste to všichni stihly. Já myslím že každý kdo se chtěl zapsat to musel stihnout protože jsem tu zápis nechala docela dlouho... Jinak Ferďásek je už skoro ochočenej :). Je hodňoučkej takže to nebylo moc těžký :). Má se dobře zrovna jezdí v kolečku a Pralinka kouše mříže. Úplnej sbor :D. No zítra tu budou aktuality takže tam se dočtete víc o tom jak se Ferda zabydluje :). No a já se těším na Vaše komentáře a doufám že i slušnou návštěvnost :)

Ferdíkovi fotky

23. října 2010 v 13:53 | Bublinka |  moji mazlíčci
Jak jsem Vám slíbila že sem dám Ferdíkovi fotky tak jsou tu :). No a musím říct že Ferda je vážně miláček :). Je hrozně hodnej. Když jsem si ho dnes vzala na ruku tak vůbec neprotestoval a nechtělo se mu zpátky do klece :). Vážně zlatíčko... :) sice se sem tam ještě lekne ale to je tím že ho mám teprve dva dny. No a tady jsou ty jeho fotky :) ↓
Ferdísek
Že je roztomilej :)
Ferda
Ferdinand
No není krásnej? :)

Zase nový design

23. října 2010 v 13:42 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Tak jsem musela udělat zase nový design. Už je na něm Ferdík :) Tak co na něj říkáte? no a taky dnes přidám ty slíbené fotky Ferdíka :)

Už mám nového křečíka!

21. října 2010 v 18:26 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak křečík už je u nás doma! :) hrozně mi zvedl náladu. Je to vážně zlato. Když jsem si ho vzala na ruku tak hezky seděl a na mé udivení mě nekousl. A to většinou nový křečci dělají takže to značí že to bude vážně extramiláček. Je to džungaráček, kluk a pojmenovala jsem ho Ferda. Všichni jsme se na tom jméně zhodli. Líbilo se mě mámě i tátovi a dokonce ho schválil i brácha! Ještě vám ho trochu popíšu: tak je světle šedej hrozně roztomilej má takoví pěkný ouška, no prostě krásnej křečík :). No a Ferdíkovi fotky tu budou asi zítra tak se těšte :)

Jdu pro nového křečka

21. října 2010 v 15:35 | Bublinka |  moji mazlíčci
Mám teď o trošku lepší náladu protože jdu pro nového křečka k jedné holce. Moc se na něj těším ale na Montíčka prostě nezapomenu. Pořád na něj myslím. Byl úžasný a navždy zůstane v mém srdci... Už s tím prostě nic neudělám ale vzpomínat na něj budu pořád... On už se má určitě dobře...
No a taky Vám ale chci napsat aby ste mi pomohli vymyslet nějaký jméno. A radši pro obě pohlaví protože nevím jakýho si vyberu. Napadlo mě třeba Pelísek, Paletka, Lucky,... Ale to správný jméno určitě vymyslím až ho uvidím... No a dám Vám sem fotky hned jak to bude možné... Tak já si jdu pro něj a vy mi skuste napsat do komentářů nějaký hezký jména.

Monty....:'(

20. října 2010 v 15:29 | Bublinka |  můj křečík Monty
Hodně jsem se přemáhala abych napsala tenhle článek protože to pro mě není lehký... Včera jsem měla hodně těžký den a pořád jsem brečela protože je mi to strašně líto... Monty už není mezi námi... Včera hrozně rychle pořád běhal po kleci a asi ho ranilo nebo já nevím a prostě zemřel :'(... Je mi vážně strašně protože to byl skvělí křeček.. Byl tak hodný poslušný a krásný... Ani jednou mě nekousnul. Byl vážně úžasný... Dožil se sice skoro dvou let ale já bych ho tu chtěla o hodně dýl... Doufám že už je mu dobře a vzpomíná na mě tak jako já na něj... Jediné co mě z toho aspoň trochu dostane je že mamka dovolila že si můžu koupit nového křečka. Ale na Montyho nikdy nezapomenu... Zbohem Monty... Byl si úžasný :'(

Diplomy za bleskovku

18. října 2010 v 19:49 | Bublinka |  bleskovky
Tak jsou tu diplomy za bleskovku! :) Nakonec jsem je udělala pro všechny čtyři :) tak tady jsou ↓

Diplom pro Marťulingu:
diplom

Diplom pro Monisku:
diplom

Diplom pro Monty:
diplom

Diplom pro Máju:
diplom


Tak snad se Vám aspoň trošku líbí :)

Bleskovka

14. října 2010 v 16:32 | Bublinka |  bleskovky
Tak je tu bleskovka! :) diplom dostanou první 3! tak rychle pište ať ho získáte :)

1. Jaký křeček je na obrázku? ↓
1
2. Jaké zbarvení má tento křeček?
3. Může techto křečků žít víc v jedné kleci?

Design od Máji

10. října 2010 v 19:14 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Tak je tu zase nový design :) vím že jsem sem před pár dny dávala nový ale tenhle je od Máji a mě se moc líbil tak jsem ho sem dala. Myslím že se jí povedl a děkuju jí za něj :). To je asi všechno co bych k němu chtěla napsat. Tak ještě jednou děkuju Májo povedl se ti ;)

Aktuality

7. října 2010 v 17:57 | Bublinka |  Aktuality
Tak jsou tu další aktuality :) nebudu to moct obkecávat jenom Vám chci říct že pokud se ještě chcete zapsat do SB tak klikněte → SEM tak a teď už k těm aktualitám :)

Křečíci - Mají se fajn! :) zrovna jsem jim před chvilkou čistila klece :). No a oba teď sedí u misky a chroustají jogurtoví dropsy (jejich nejoblíbenější).

Blog - Je tu noví design o kterém jsem Vám už psala :)

Já - Mám dnes docela dobou náladu protože ve škole to byla fakt sranda! :D

Zápis SB

4. října 2010 v 15:12 | Bublinka |  Vše okolo SB
Protože jsem tu nebyla tak potřebuji zjistit kdo chce být SB takže je tu zápis! :) Takže prosím aby se mi ty SB staré ale i nové zapsali pokud chtějí být SB. Vyplňte mi prosím do komentářů tohle:

1. Přezdívka

2. odkaz blogu

3. Proč chceš být moje SB :)

Tak děkuji všem kteří se zapíšou :)

Nový podzimní design

1. října 2010 v 19:51 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Jak jste si už asi všimli je tu nový dess :) Je v podzimních barvách. No snad se Vám líbí :) není žádný extra ale jde to :D. Přece jen to chtělo nový design po té mé pauze :)