Srpen 2009

Pralinka a domeček + prolízačka v jednom

31. srpna 2009 v 7:42 | Bublinka |  moji mazlíčci
Vyrobyla jsem Pralince domeček + prolízačku v jednom (jak už napovídá nadpis =D) a dala jsem Pralinku k ní. Pralinka ji nejdřív očuchala a potom si do ní vlezla. Ale jenom proto aby z něj vzala podestýlku a dala do svého domečku. Tak mě napadlo že jí možná vadí pach krabičky protože byla od čaje a byla jím dost cítit. Tak jsem vzala trochu podestýlky z jejího dřívějšího domku a dala ho do nové prolízačky + domečku a vzala jsem Pralinku a znovu ji dala před prolejzku. Pralinka si do něj zalezla a očuchávala ho zevnitř. A teď cítila svůj pach tak tam zůstala chvíli sedět a přehrabovala se v podestýlce. Narovnala si ji jak potřebovala a vylezla vrchním otvorem ven a šla do svého dřívějšího domku. Myslela jsem že tam zůstane ale ona asi za dvě minuty vylezla ven a v tlamičce měla podestýlku a lezla s ní do přízemí. Pak vlezla do prolejzky a dala tam tu podestýlku. Potom vešla do domku zkulila se do klubíčka a za pár minut usnula. Když se probrala tak párkrát prolezla otvory a teď když se na ni dívám od počítače tak v domečku papá =) (dala jsem jí tam drops a několik vlašských ořechů) no tak usuzuji že se jí v domečku líbí, což jsem moc ráda =) a vyfotila jsem vám ten domeček + prolejzku. Nejdřív, ještě než jsem jí tam dala tu podestýlku z dřívějšího domku a potom s Pralinkou =)
Tak to je on =)
A tady je v něm Pralinka =)

Design

30. srpna 2009 v 13:37 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Tak je tu nový design. Určitě jste si toho už všimli =D no příjde mi že se ten blog teďka dost rozsvítil. Z hnědé na oranžovou a žlutou =) no jo zase změna. Změnila jsem i menu bylo tady už dlouho a chtělo to změnit...takže...ehm...Mno asi dvakrát se mi smazal ale naštěstí na něm toho ještě moc nebylo. Potom se mi už vedlo docela dobře =) Netrval mi moc dlouho. Ale to bylo hlavně tím že jsem se na to hodně soustředila a měla jsem na to čas. Tak jsem si s tím pohrála a vyšlo tohle =D no tak snad se Vám líbí =)

První pomoc při nachlazení

30. srpna 2009 v 7:35 | Bublinka |  křeččí nemoce
To, že se váš křeček nachladil (příčinou může být průvan, příliš vysoká nebo příliš nízká teplota, příliš suchý nebo příliš vlhký vzduch), poznáte z jeho apatického chování. Slzí mu oči a nemá takový zájem o potravu jako obvykle. V takovém případě postavte klec na teplé místo (21 - 23 C). Pokud po tomto opatření ještě nežere měli byste se poradit z veterinárním lékařem.

♥!!!Jessinka má koťátka!!!♥

29. srpna 2009 v 18:37 | Bublinka |  Novinky
Je to tak! Jessince (mé kočičce) se narodily miminka!!!!!! =)=)♥ jsem hrozně šťastná =). Koťátka jsou to nádherný a mají se skvěle stejně jako Jessi. Je z ní skvělá máma =)=). Prostě úúúúžasnýýý =D♥ narodily se dnes 29.8.2009 ve 2-3 hodiny ráno a je jich 5 =). A hodinu narození vím proto protože jsem je slyšela mňoukat (šla jsem pozdě spát =D) a okamžitě jsem vystartovala z postele a šla jsem všechny vzbudit. Tak jsme všichni šly ven s baterkou a slyšíme miminka a Jessinku. zahlídly jsme je a protože byly na betoně tak je táta (raději s rukavicema, aby Jessinka necítila na koťátkách jinej pach) dal do domečku kterej Jessince vyrobyl. V tom domečku je hodně teplo protože ho táta vypolstroval a tak se jim tam hodně daří =) Jessinka je nespustí z očí, pořád je jen u nich a ven vychází jen před domek se najíst a napít z misek. A jedno koťátko si můžu nechat. Koťátka jsou moc moc moc nádherný a mají se moc dobře a Jessinka taky. Teď už je suprová máma =)=) A dokonce jsem vám je i vyfotila =) ale musela jsem Jessinku odlákat z domečku protože by jinak nebyly vidět tak jsem jí dala konzervu. Jessi si ale třikrát kousla a zase se vrátila za miminkama, takže jsem musela fotit rychle =). No a tady jsou =)=)

Nádherní že? =)
Zrovna spinkaly =)
Pět krásných koťátek =)
Maminka Jessinka =D odlákala jsem ji před domeček ale jen tak na 20 vteřin =). Njn jak jsem psala nespustí je z očí =)

Nové fotky křečíků

28. srpna 2009 v 22:30 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak už jsem vám nafotila ty slibovaný fotky mých křečíků =) všichni tam jsou tak 2-3 vyfocení. Nejlíp se mi fotil můj nový křečík Mína. Ta byla dneska docela hodňoučká =) hezky seděla ale po chvilce to už stejně nevydržela =D. Ale to už jsem měla nafocený všechny potřebný fotky. No Pralinka ta to nevydržela ani deset sekund a pak se rozběhla pryč. Naštěstí jsem ji chytila a Pralča se za chvíli uklidnily takže jsem mohla nafotit několik fotek. Mno co se dá dělat. Není to žádnej zázrak ale dá se to. Tak a tady jsou =)

První je Mína. Mínu jste ještě neviděli co? tak mrkejte =D
Tady jí svou oblíbenou pochoutku ↑ =D

Teď fotky Maxíka ↓
Maxík tady má mokrou srst protože mu kapala napáječka a on si pod ni sedl...Ale už má novou napáječku

A teď fotky Pralinky

Roztomilá fotka že? ↑ =)

A Montyho jste ještě taky neviděli =)

Jsou si s Mínou hodně podobní že? =) ti nezapřou že jsou sourozenci =D

První příznaky nemoci

27. srpna 2009 v 19:52 | Bublinka |  křeččí nemoce
Budete-li se křečkem denně zabývat, nemůže vám ujít, když se zvíře náhle změní, tedy najednou nešplhá, nežere nebo se zdá stále unavené. U tak malých zvířat se příznaky nemocí dají bohužel velmi nesnadno posuzovat a velmi rychle postupují. Nepatrné rezervy, které tak malé tělíčko má, se rychle spotřebují. Proto byste s křečkem měli jakmile se objeví první příznaky nemoci, co nejrychleji navštívit veterinárního lékaře. Nejde-li to hned, nechte jej raději v klidu. Nadměrná péče by jej příliš rozrušila.

Omlouvám se a vracím se k blogu

25. srpna 2009 v 12:15 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Strašně se vám omlouvám že jsem nechodila na blog ale mám vysvětlení. Pokazil se mi počítač...Ale brácha ho opravil. Sice mu trvalo než se do toho pustil ale lepší pozdě než nikdy =).Tak mě omluvte a doufám že mi dáte šanci. A těšte na ty tak dlouho slibovaný fotky křečíků =) tak papa =)

Vracím se k blogu!

2. srpna 2009 v 12:42 | Bublinka |  Novinky
Nadpis mluví za všechno =). Prostě vracím se k blogu! Na Bublinku sice nikdy nezapomenu ale nemůžu se trápit věčně... A dnes nebo zítra očekávejte článek s fotečkama mích novích křečíků Montyho a Míny.Slibuju vám je už dlouho ale když se stalo to s Bublinkou neměla jsem na to náladu... No ale teď vám to vynahradím. Tak já jdu teď oběhnout SB papa =)!