Duben 2009

Zajímavosti o křečcích - Schopnost vytvářet si zásoby

29. dubna 2009 v 17:02 | Bublinka |  obecně o křečcích
Křečkové jsou vytvářením zásob přímo pověstní. Není divu, že se úsloví: děláš si zásoby jako křeček nebo sysel, vžilo i v běžném životě pro nákupy, jejichž rozsah přesahuje běžnou potřebu.

Křečci nejprve veškerou potravu ukryjí v lícních torbách a donesou ji buď do svého obydlí, nebo do čistého koutku v kleci, kde si vytváří zásoby.Tam si všechno roztřídí a narovnají. Tato spíž je křečkovou svátostí a vlastně bychom se jí neměli dotýkat. Protože však při veškeré své čistotnosti nemůže zvířátko odhadnout, které jídlo je už zkažené, musíme denně tuto jeho komůrku zkontrolovat zda v ní nejsou plesnivé nebo zkažené zbytky potravy. K tomu použijte pinzetu. Tou křečkovy zásoby rozházíté nejméně a malý hospodář po vás nebude muset znovu uklízet.

Doporučení: Pokud křeček nespí ve svém příbytku a hledá si postýlku mimo něj, podívejte se občas, zda v něm náhodou nemá již tolik zásob, že už se tam nevejde.

Zajímavosti o křečcích - Co se líbí křečkům

23. dubna 2009 v 18:05 | Bublinka |  obecně o křečcích
Na hraní lze doporučit například trubice s různými otvory, kterými může křeček prolézat, nebo hračky ze dřeva jako třeba několikrát provrtanou kostku, houpačku nebo dřevěný tunel. Všechno co vypadá že by s tím mohla být nějaká zábava, však v křečkově očích strácí význam, když může hledat jídlo.Jakmile prozkoumá a očichá žebřík a několikrát jej ozkouší, ztrácí o něj zájem. Křeček má rád neustálé změny. Rovněž v přírodě se křeččí biotop velice rychle mění. K tomu stačí, aby několikrát silněji zafoukal vítr nebo pořádně zapršelo.

Zajímavosti o křečcích - zrak

21. dubna 2009 v 18:41 | Bublinka |  obecně o křečcích
Křečci mají relativně velké oči, které jako u všech ostatních nočních zvířat mírně vystupují dopředu.Jsou dalekozrací a nevidí příliš ostře. Poloha očí po stranách hlavy však křečkovi umožňuje široký rozhled (asi 110), takže může včas rozpoznat nepřátele.

Články o křeččích zajímavostech

21. dubna 2009 v 13:33 | Bublinka |  Chov křečků
Tak mě napadlo že bych vám sem mohla psát zhruba každý den článek o křeččích zajímavostech.Prostě to bude vycházet každý den a budou to články o něčem zajímavém ohledně křečků.Někdy to budou základní zajímavé věci, co se týká např. zraku až po nějaké méně známé zajímavosti.První článek vyjde už dnes.Ale kromě těchto článků tu budou přibývat pořád i články např. o mých křečících atd.Tak možná že se vám ty články budou líbit a dozvýte se něco co jste nevěděli =)

To je fotka z oslavi a je na ní Pralinka ale ještě jsem vám ji sem nedávala ↑

Nový design

19. dubna 2009 v 15:25 | Bublinka |  Blog a vše okolo něj
Dnes jsem dokončila nový design podle mě je nejlepší co jsem kdy vyrobila.
Už se těším na vaše komentáře.
A hlavně se nezapomeňte podívat i do zápatí =)

Pralinčino zbarvení

19. dubna 2009 v 12:38 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak mě napadlo dát vám sem fotku jaký má teď Pralinka zbarvení.Docela zesvětlala.Takže vám sem dám fotku jak vypadala když jsme si jí koupily a jak vypadá teď =) tak ji můžete porovnat.

Tak takhle Pralinka vypadala když jsme si jí koupily ↓
A takhle vypadá teď ↓
Zesvětlala hlavně kolem očí a uší. =)

Maxíčkovi koupeniny

16. dubna 2009 v 19:04 | Bublinka |  můj křečík Max
Tak tu máte ten článek o Maxíčkovejch koupeninách =) moc sem si je užila a Maxíčkovi i ostatním se taky určitě líbili =)...

Maxíček samozřejmě dostal dort =) ↓
A tady si na něm pochutnává ↓ =)
Tady ho papá Bublinka↓
A tady Pralinka ↓
↑ Tady je trošku vidět jak Pralinka zesvětlala okolo očí a že má záda trochu do hněda =).No nejde to tu moc vidět ale když se na ní podívám když jí mám třeba na ruce tak jde krásně vidět jak má bílej obličej =)=)

Tady je ještě jedna fotečka oslavence ↓

A tady je Maxíček s dárkem (s ovocnými tyčinkami) ↓
Mo jo hned je ochutnal =D ↑
A tady je Maxíček,dort,dárek ↓

A to je všechno =) tak snad se vám článek o Maxíčkovích koupeninkách líbil =)

Info

13. dubna 2009 v 9:56 | Bublinka |  Novinky
Tak začnu...Nejdřív vám chci říct že se omlouvám že jsem teď na blog moc nepsala ale venku je tak krásně že jsem většinu času byla venku =) ale teď už zase budu psát, tak se těšte =)=).A ten článek o Maxíčkovích narozeninách tu bude nejpozději do dvou dnů.

Blog.cz teď udělal změnu která mě docela naštvala...Menu se mi zmenšilo že to nešlo ani přečíst atd. ale už to je spravený =)...Mno ale je blbý že se u článků neobjevujou rubriky do kterejch patří...Prostě myslím že by to bez tý změny bylo lepší...

Křečíci se mají skvěle a ta Maxíčkova oslava byla fakt super tak se těšte na ten článek o nich =)

Soutěž Astral Hamster asi zruším protože už na ní skoro každý určitě zapoměl a ani v ní nebylo moc lidí atd. tak se omlouvám soutěžícím ale brzy udělám novou lepší soutěž, tak se máte na co těšit.

Taky nafotím nový fotky křečíků, a musím vám říct že Pralinka se teď zbarvila trochu do bíla.Ne na zádech ale na hlavičce, a zbytek těla má takoví trošku dohněda a jinak je šedá.Mno krásně se vybarvila =D a mají se prostě všichni skvěle...=)

A přeji Vám veselé Velikonoce =)

Návštěvnost za 30.3. 2009 - 5.4. 2009

9. dubna 2009 v 18:23 | Bublinka |  návštěvnost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (30.3. 2009 - 5.4. 2009) je:
Pondeli: 25
Utery: 13
Streda: 20
Ctvrtek: 25
Patek: 16
Sobota: 16
Nedele: 29

Celkem: 144


No tak není moc velká ale docela dobrý :))

Další SB?

2. dubna 2009 v 20:29 | Bublinka |  Vše okolo SB
Tak se mi teď ozvalo po třídění! několik blogařů, že by chtěly být mými SB...Ale já je musím zklamat protože teď nikoho nepříjmu.Za prvé teď bylo třídění a za druhé v menu mám napsaný že teď si dám malou pauze ze SB, když bylo třídění...Ale můžou se ozvat v příštím třídění.Třeba si je vyberu =)=)

Ps: už mám dárek pro Maxíčka ale víc vám nepovím, dozvíte se to až v článku o jeho koupeninách =)

Apríl

1. dubna 2009 v 15:10 | Bublinka |  ostatní
Tenhle článek se sice nebude moc týkat křečků ale tak jeden takovej článek snad nevadí ?! =) nejdřív vám ale chci napsat že Maxíček měl včera (31.3) koupeniny =) ale slavit to budeme až v tento pátek protože teď není moc času.Ale možná to stihnem oslavit už dnes nebo zítra..Ale oslava bude určitě super! navíc si aspoň můžu promyslet jakej bude mít Maxíček dort a dárky atd... =)=) no a dnes je apríl! =) jsme nachytaly ve škole učitelku a to několikrát dokonce jednou tak, že se jeden kluk z naší třídy schoval za skříň a byl tam celou hodinu a úča si ho vůbec nevšimla =D dokonce zapsala do třídnice že chyběl =D no a on potom o přestávce vylezl když tam učitelka nebyla a dělal jakoby přišel do školy a vysvětloval učitelce proč nepřišel do školy na první hodinu a pak jsme všichni nahlas zařvaly apríííl!!! taky jsem nachytala několik kámošky, mamku, bráchu a ještě musím nachytat taťku! =) mno a jednou mě nachytala moje nej kámoška =D mno ještě musím něco vymyslet i na učitelku v nauce protože dneska máme nauku tak něco vymyslíme...=D no ještě musím nachytat spoustu lidí a s toho ještě několik kámošek =) a už mě něco napadá tak to bude všechno a nezapomeňte taky někoho nachytat třeba křečky =D=D