Listopad 2008

Sisinka umřela! =o((

28. listopadu 2008 v 19:59 | Bublinka ♥ |  ostatní
Nééé!! 488 je to tak..Sisinka (ráček) umřela...Řekl mi to taťka dneska když jsem byla u něho v práci..Vešli sme do dveří a já sem se hned ptala kde je Sisinka? a táta říkal že umřela..Nemohla sem tomu uvěřit a hned sem se rozbrečela 500..Je mi to strašně líto!! ale nové zvířátko to zahojí..A tak sem se zeptala tátu jestli by sme si koupili novýho ráčka a jestli bych ho mohla mít doma.A on řekl že si koupíme jednoho nebo dva ráčky a může je mít doma a taky říkal že dostali ve zverimexu krevetky takže si koupíme buď ráčky nebo krevetky...Takže dobrý ale po Sisince se mi hrozně stýská!! ale už se má určitě líp.Táta říkal že tak týden jen polehávala ale on si myslel že se jen zase bude vyslíkat z kůže ale umřela hrozně mě to mrzí!!! 488

Novinky o Bublince a Maxíkovi

26. listopadu 2008 v 18:55 | Bublinka ♥ |  Novinky
Tak se dozvíte ty dvě novinky o Bublince a Maxíkovi. Už v tomhle článku budou ty fotky Bublinky a Maxíka napíšu k tomu ten datum a malou aktualitku atd. však uvidíte.Teď k těm dvou novinkám.A kdo neví o co de tak si přečtěte článek pod tímhle.

Nápad

26. listopadu 2008 v 13:58 | Bublinka ♥ |  Novinky
Psali ste my do komentářů ať píšu víc o svích křečcích, tak dobře budu.Ale nepsala jsem teď o nich protože se nic zvláštního nestalo kdyby bylo něco zajímavýho tak bych vám to hned hlásila 481. Ale dvě informace teď mám a sou aktuální a dozvíte se je v dalším článku 487.A teď k tomu nápadu..Napadlo mě že budu do věčiny článků dávat fotky Bablsky a Maxmiho (takhle jim někdy říkám) a když by byla nějaká novinka tak bych to vždycky psala pod fotky křečíků.Že by stoho byli takoví menší aktualitky ale velký aktuality sem budu dávat taky ale to jen když se něco stane třeba když budou mít křečci nový výběh atd..Někdy budete mít pod fotkou informace a když nic novýho nebude tak tam budete mít aspoň datum kdy byla fotka vyfocena a možná i nějaký můj komentář k fotkám.A nebo vám dám odkaz na rajče.

Návštěvnost za 17.11. 2008 - 23.11. 2008

25. listopadu 2008 v 18:35 | Bublinka ♥ |  ostatní
Navstevnost za minuly tyden (17.11. 2008 - 23.11. 2008) je:
Pondeli: 47
Utery: 22
Streda: 32
Ctvrtek: 35
Patek: 33
Sobota: 56
Nedele: 38

Celkem: 263

Návštěvnost kterou v poslední době mívám se mi zdá malá na to že navštěvuju vaše blogy a píšu sem celkem dost článků.Někteří blogaři na blog nepíšou a nenavštěvují svá SB a mají mnohem větší návštěvnost něž já.Tak my prosím napiště co by ste tu chtěli za články atd..A budu ráda když bude návštěvnost čím dál větší 502 a promińte že vám sem dávám návštěvnost až teď 482

4 pravidla pro uchopování křečka

25. listopadu 2008 v 18:30 | Bublinka ♥ |  Chov křečků
1. Nikdy křečka nevytrhujte z hlubokého spánku.

2. Nikdy ho příliš silně netiskněte a nemačkejte.

3. Nechte křečka v klidu, pokud se vyhýbá vaší ruce, píská nebo bručí.Znamená to, že nechce být rušen.

4. Nedotýkejte se ho, když si lehne na záda a cení zuby.Tuto obranou polohu, zaujímá když se cítí ohrožen.

Zimní design

23. listopadu 2008 v 19:50 | Bublinka ♥ |  Novinky
Ahoj všem udělala jsem vám nový design tentokrát s zimní tématikou tak si ho užijte a napište jestli se vám líbí 502. Udělala jsem ho z toho důvodu že u nás už třetí den hodně sněží 481. A k tomu jsem vám ještě připravila novou zimní ikonku.

Hodnocení SB

20. listopadu 2008 v 18:45 | Bublinka ♥ |  Novinky
Viděla jsem už na hodně blogách že ohodnotily své SBčka tak to teď udělám taky.A je tu nová rubrika z názvem novinky a tenhle článek je první v této rubrice .Tak a tady už máte to hodnocení mích SB ↓

Ančule: je to dobrý SB a má moc hezký blog.Je v mích SB nová ale píše moc pěkný články blog má taky moc hezkej možná jen aby trochu víc chodila na můj blog ale jinak skvělí SB chválím! =)=)

lenka: je to supr SB s moc hezkým blogem.Píše hezký články a ke mě chodí často.Takže super taky chválím!

Vikinka: má taky hezkej blog píše celkem často ale v článcích má hodně chyb ale jinak má pěkný články.A byla bych ráda kdyby víc chodila ke mě na blog.Jinak dobrý! :-)

Andy: Má moc pěkný články a hezkej blog ale málo chodí ke mě na blog byla bych ráda kdyby chodila víc..Ale jinak taky dobrý.. =)

*-KikusHka-*: má hezkej blog ale nepíše moc často a ke mě na blog taky moc nechodí...takže to bych tak vitkla a byla bych ráda kdyby se to změnilo.

kvakva: je fakt dobrý SBčko! hodně píše na blog a ke mě chodí taky hodně často..Není co vitknout fakt chválím je jedno z mích oblíbených SB =)

Lojzinka: to je taky suproví SB jedno z mích oblíbených! její články čtu moc ráda má je fakt moc pěkný! navíc ke mě chodí taky často takže super chválím =)=)

Rézík: je dobrý SB má pěkný blog píše docela často takže chválím! =)

Hoblinka: to je taky dobrý SB má hezkej blog takže dobrý..

Bella: má moc hezkej blog píše často ale u mě už dlouho nebyla to bych byla ráda kdyby se změnilo :)

Ráďa: to je skvělí SB mám ji moc ráda je to jedna z mích oblíbených! není co dodat..:)

Domča: píše celkem často ale moc ke mě nechodí..Dlouho už u mě nebyla..Mno jinak je to dobrý:)

Sibirka: moc k sobě nepíše ale má k tomu svoje důvody..Dlouho u mě nebyla ale já jí chápu..Jinak je to moc dobrý SB :)

Mummye: její články čtu hrozně ráda! má je zajímavý a pěkný a chodí ke mě často takže super!! je další z mích oblíbených SB =)


Křeččí máma: její články jsou pěkný ale moc ke mě nechodí dlouho u mě nebyla doufám že se polepší :-)

Mišula: má hezký články ale většinou mi jen píše že má na blogu novej článek..Ale má krásnej blog a hezký články =)

Jahoda: to je moje oblíbený SB má moc hezkej blogísek píše často a chodí ke mě fakt chválím!! =)

Berushka: někdy na blog písne ale ne moc často..A ke mě taky moc nechodí ale když už napíše tak má ty články hezký :)

Hvězdička: má novej blog a má to na něm krásný! chodí ke mě takže supr

Hryzalka: má prostě krásnej blog! moc ke mě nechodí ale nemá moc času takže to chápu.A články má vždycky taky krásný =)=)

Ps: Doufám že jsem někoho neurazila ale myslím že sem tam nic extra špatnýho o nikom nenapsala..A nezapomeňte že se stále můžete přihlašovat do Astral hamster přihlášku máte tady ťuk a taky nezapomeňte že mám nový e-mail → Animals.Hamsters@seznam.cz

Nový e-mail

19. listopadu 2008 v 19:46 | Bublinka ♥ |  ostatní
Mám nový e-mail.Jeho adresa je Animals.Hamsters@seznam.cz tak mi od teď pište tam.Tak ahoj! =)

Nové hřiště

19. listopadu 2008 v 19:41 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Já a brácha jsme vyrobyli Bublince a Maxíkovi výběh.Pár fotek dám sem ale vječinu najdete na rajčeti nebo v galerii tady máte odkaz na rajče Klik.A teď už k tomu výběhu.Mno křečíkům se v něm moc líbí! tak tady máte fota ↓ =)

Tak to je to hřiště ↑ =)

Tady je Maxíček u misky s hoblinama ↑

A tady Maxík šplhá v kleci ↑ =)
Tady je Bublinka ↑ :)


A tady je Bublinka na patře ↑

Tipy na křeččí hračky

19. listopadu 2008 v 15:11 | Bublinka ♥ |  hračky pro křečky
Křeček má rád všelijaké prolízačky a hračky a v kleci nebo i mimo klec (například ve výběhu) by ste mu měli dopřát co nejvíc zábavi.Proto vám sem dám několik tipů abyste křečkovi mohli vyrobyt hřiště plné dobrodružství! když třeba všechny věci nebo jen některé křečkovi vyrobýte určitě vám za to bude vděčný!

Když si vezmete rozevřenou šišku a dáte křečkovi do ní například oříšky křeček si je bude brát s šišky ale nebude to hned, chvíli mu potrvá než se k oříšku dostane a než ho vindá.Určitě to pro něj bude větší zábava než když si jen vleze do mističky a vybírá si krmení.

Nebo si můžete vzít kus kůry která je do oblouku a udělat do ní několik děr aby jimi mohl křečík prolízat.

Určitě uvítá když mu třeba do výběhu vyrobýte domeček ve kterém by si mohl odpočinout.Výroba takového domečku je úplně jednoduchá.Vezmete si např. krabičku od čaje a dáte do ní podestýlku a uděláte na jedné straně otvor aby jím mohl křeček vejít do domku.

Nebo si třeba můžete vzít krabičku né moc vysokou třeba krabičku čajů nebo jinou menší krabičku a do ní dát třeba hobliny nebo písek v něm může mít křeček taky takové odpočinkové místečko.

Dál můžete křečkovi vyrobit např. dřevěné schůdky ze dřeva.

Křeček si pohraje třeba i s toaletním papírem.Stačí když mu ho do klece trochu dáte a křečík si ho roztrhá na menší kousky a nanosí si ho do domečku.

Křečkovi udělá radost i kámen ve kterém sou díry v nich bude křečík prolízat.

Nebo třeba dřevěná kostka s dírami může křečkovi sloužit jako skvělá hračka.

Z houpačky by byl křeček určitě taky moc rád.Výroba je snadná budete potřebovat jen karton ve tvaru obdelníku nemusí být velký.Stačí když bude křečkovi akorát.Dál potřebujete ruličku od toaletního papíru a oboustranou lepicí pásku nebo lepidlo.Vemte si karton a ruličku.Ruličku postavte na šířku a pak jen karton jednoduše přilepte oboustranou páskou nebo lepidlem na ruličku a houpačka je hotová! křečkovi se určitě bude moc líbyt! =)=) měla by vypadat asi takhle↓

Do hřiště pak můžete dát i běhací kolečko.

Křečkovi do hřiště můžete vyrobyt i misku s papíru.Vezměte si kousek papíru a vystřihněte z něj kolečko.Kolečko nedělejte velké.Udělejte ho velké tak jak chcete aby byla velká miska.Pak si ustřihněte pásek papíru ale né moc tlustý.Do půlky ho zohněte.Pak stranu na které máte lepidlo nastříhejte do té nenalepené půlky.Pak si vemte kolečko a pásek papíru.Nalepenou stranou ho nalepte na jednu stranu kolečka.Teď už by to mělo mýt tvar misky.Pak už jen slepte k sobě oba konce papíru.A je hotovo.Pak už zbývá jen do ní dát křečkovi pamlsky :) a takhle by to mělo vypadat ↓
Doufám že sem vám pomohla a třeba s tehle věcí uděláte křečíkovi výběh.A nebo křečkovi třeba nějakou tuhle věc vyrobíte do klece.Nebo třeba nějakou věc s tohohle seznamu vyrobýte a můžete ji dát křečkům na Vánoce. To už je jen na vás =)=)

Co se nám křeček snaží říct

19. listopadu 2008 v 14:18 | Bublinka |  obecně o křečcích
''Mluva'' křečků je zaměřena stejně jako řeč jejich těla spíše na konfrontace než na výměnu lichotek či klevetění.Následuje volný překlad:

Vrčení: Nesahej na mě! dneska mám depresi!

Prskání: Mazej pryč! jinak uvidíš!

Cenění zubů: Dávej dobrý pozor ještě pořád tě můžu kousnout!

Kvičení: To už bylo moc! kousáním končí legrace!

Vřískání: To stačí to už bylo pod pás!


Jak to je teď z rybkama

19. listopadu 2008 v 14:05 | Bublinka ♥ |  ostatní
Já vím že to sem nepatří ale snad jeden článek nevadí mno jedna rybička asi umřela což je mi moc líto!! mno vypadá to že Dejl jak byl černej tak je teď oranžovej a miminek taky ještě nevím přesnej počet..Až to zjistím a bude to na 100% tak vám to písnu..Tak ahoj!

Správné množství potravy

17. listopadu 2008 v 15:00 | Bublinka ♥ |  Chov křečků
Potřebné denní množství potravy křečka zlatého je asi 15 gramů (2 čajové lžičky) obilné směsi, k tomu můžeme přidat dva až tři moučné červy a dostatečné množství ovoce, zeleniny nebo zeleného krmiva.Trpasličí křečci potřebují asi polovinu uvedeného množství.Čerstvé krmivo, které křeček v průběhu 24 hodin nesní, vyndáme z klece.Nic, co může začít plesnivět nebo se kazit, nesmí zůstat v kleci.Sušená zrna můžete v kleci ponechat.Vodu křečkovi měníme každý den.


Návštěvnost za 10.11. 2008 - 16.11. 2008

17. listopadu 2008 v 13:52 | Bublinka ♥ |  návštěvnost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (10.11. 2008 - 16.11. 2008) je:
Pondeli: 33
Utery: 33
Streda: 21
Ctvrtek: 28
Patek: 29
Sobota: 31
Nedele: 52

Celkem: 227

Tahle návštěvnost mě hodně potěšila.Hlavně ta neděle! doufám že návštěvnost bude čím dál lepší! a ještě jednou díky

Na mém druhém blogu už jsou pravidla =)

16. listopadu 2008 v 19:12 | Bublinka ♥ |  ostatní
Mno lepší název článku mě nenapadl..Ale nevadí..Mno prostě na mém druhém blogu už jsou ty pravidla virtuálních zvířátek.Je tam i jak se o zvířátko starat atd..Mno to si přečtěte tam.Tady máte odkaz na můj druhej blog Klik

Můj druhý blog =)

15. listopadu 2008 v 20:18 | Bublinka ♥ |  ostatní
Na mím druhým blogu jsem teď dodělala podzimní design.Tak se tam mrknětě a je tam novej článek o virtuálních zvířátcích o které se můžete starat.A jsou mezi těma virtuálníma zvířátkama i křečíci.Tak se tam určitě mrkněte.Ale zítra dám na ten můj druhej blog pravidla o těch virtuálních zvířátcích.Jako třeba že mi napíšete na blog o které zvířátko se chcete starat.Takže to bude v provozu až zítra.A aby ste měli představu jak ty virtuální zvířátka vypadají tak vám sem dám adresu na tu stránku tady je Klik.Tak si zatím neobědnávejte žádný zvířátka.Až zítra až na mím druhým blogu budou pravidla.A tady máte ten odkaz na můj druhej blog Klik.

Lístek přání křečka

15. listopadu 2008 v 18:03 | Bublinka ♥ |  křeččí deníček
Má rád:

1. Křeček zbožňuje mírné osvětlení.

2. Má rád příjemné světlo.

3. Přes den vyžaduje nerušený spánek.

4. Pohodlně vypolstrovaný pelíšek křeček určitě uvítá.

5. Křeček hodně běhá a rád prozkoumává své okolí.

6. Bez něčeho na obrušování zubů to prostě nejde.

7. Křeček potřebuje pach svého domova, aby se mohl cítit skutečně dobře.

Nemá rád:

1. Nesnáší příliš jasné světlo.

2. Teploty pod 15 stupňů celsia jsou křečkům nepříjemné.

3. Otřesy a hlasité zvuky ruší křečkův denní spánek.

4. Křeček se nechce probudit a rozhodně nebude mít dobrou náladu.

5. Průvan, cigaretový kouř a vysoká vlhkost vzduchu mohou křečkovi způsobit infekci dýchacích cest.

6. křeček nemá rád pach mýdla nebo dezinfekci na rukou.

7. Cokoliv uspěchaného je křečkovi proti srsti.

Nové SB Ančule

13. listopadu 2008 v 17:45 | Bublinka ♥ |  diplomy pro vás a od vás
Mám nové SB Ančule.Má moc pěkný blog tak se tam určitě mrkněte.Tady máte odkaz Klik a tady máš Ančule odemě diplomek


Díky za přihlášky do Astral hamster

13. listopadu 2008 v 16:29 | Bublinka ♥ |  ostatní
Do Astral hamster už mám 3 přihlášky! chci vám za ně poděkovat.A určitě se přihlašujte dál! máte ještě dost času přihlášku najdete TADY.

Naše rybičky mají miminka! =))

10. listopadu 2008 v 17:59 | Bublinka ♥ |  ostatní
Joo! naše rybičky mají miminka! už jsem je viděla jsou fakt hodně malinký a je jich 5 já mám dohromady 14 zvířátek .A tady máte výpis mích zvířátek a ty mimča jsem už i pojmenovala x)

  1. Křečík džungarský - Bublinka
  2. Křečík džungarský - Maxík
  3. Koťátko - Jenifer
  4. Ráček- Sisinka
  5. Rybka - Princezna
  6. Rybka - Beruška
  7. Rybka - Lili
  8. Rybka - Čip
  9. Rybka - Dejl
Miminka↓

10. Rybka - Pišta
11. Rybka - Fišta
12. Rybka - Anny
13. Rybka - Rozinka
14. Rybka - Sindy

Ps: kdo ste ho ještě nečetl tak si přečtěte TENTO článek a přihlaste se.Tak ahoj! =)