Říjen 2008

Typické chování křečků

31. října 2008 v 14:42 | Bublinka |  Chov křečků
Křeček zlatý (syrský) je samotář.Ve volné přírodě se s jíným křečkem scházejí jen při páření.Narozdíl od křečíka džungarského který ve větší kleci může bydlet s více křečíky.křečci zlatí se s polu snesou jedině při páření a nebo v době kdy jsou ještě mláďaty.Pokud ale dáte dva zlaté křečky samce aby si s polu pohráli tak místo toho aby si s polu hráli se může stát že se začnou kousat.V takovém případě je nutné křečky od sebe oddělit.

Ale když k sobě dáte dva džungarské křečíky samce tak si s polu budou hrát.Může se stát že se budou prát ale džungarští křečíci si na sebe zvyknou.Ale v jedné kleci s polu mohou být jedině křečíci stejného pohlaví.


Jak křečka ochočit

31. října 2008 v 14:21 | Bublinka ♥ |  Chov křečků
Jelikož křečci žijí již dlouhou dobu v péči člověka, nejsou to vlastně již opravdová divoká zvířata.Mláďata narozená v kleci si sama zvyknou na přítomnost člověka, který se o ně i o jejich rodiče stará.Křeček,kterého si koupíte, jistě již také delší dobu ví, že mu od člověka nehrozí žádné nebezpečí, pokud se nestalo, že s ním jeho původní majitel jednal hrubě a nerozumně.To by však měla být vyjímka.Přesto všechno vás však křeček může oběma horními i dolními hlodáky silně stisknout - například pokud se cítí ohrožen, pokud jej vylekáme nebo znenadání uchopíme.Pak se znovu probudí všechny instinkty, které tato zvířata používají ve volné přírodě na svou obranu.
Nejdůležitější pro vašeho člena rodiny je, aby si mohl zvyknout na vaši ruku a na váš tělesný pach.Nejvhodnější doba pro kontakt je večer, kdy bývá křeček nejčilejší.Nebuďte jej, pokud máte zrovna chuť a čas si s ním hrát.Počkejte až vyleze ze svého hnízda sám a pak si s ním můžete hrát.

zdroj: http://krecikbublinka.blog.cz

Fotky Bublinky a Maxíka

30. října 2008 v 19:19 | Bublinka |  moji mazlíčci
Tak jsou tu další fotky Bublinky a Maxíka


Bublinka ↓


Maxíček ↓


Přehled druhů křečků

30. října 2008 v 12:11 | Bublinka |  druhy křečků
DRUH VZHLED

křečík džungarský → Velikost: asi 9 centimetrů středem zad se mu táhne tmavý pruh.

křečík roborowský → Velikost: asi 7 centimetrů je nejmenší s křečíků.

křečík čínský → Velikost: asi 11 centimetrů mláďata mají šedou,starší zvířata nahnědlou barvu.
(páskovaný)

křeček zlatý → Velikost: asi 15 centimetrů , zlatě zbarvený, na bříšku bílí.
(divoce zbarvený)

křeček zlatý → Má většinou asymetricky umístěnou skvrnitou kresbu v divokém zbarvení.
(skvrnitý)

Křeček zlatý → Bílá srst a tmavší odznaky na nose ,uších,ocase a nožičkách; tmavočervené oči
(albino) drobnější než divoce zbarvený křeček zlatý.

Křeček zlatý béžově → Stejnoměrné béžové zbarvení spodní část je o něco světlejší
(krémově) zbarvený

Křeček medvědí → Jak krátkosrstý,tak dlouhosrstý; má hedvábně lesklou srst podobnou plyši
(saténový) je menší než divoce zbarvený křeček zlatý.

Křeček zlatý
dlouhosrstý (angorský) → Dlouhá,hedvábná srst (divoké zbarvení skvrnitý,béžový,šedý)
zdroj: knížka Křeček

Při kopírování uveďte zdroj
http://krecikbublinka.blog.cz

Nový design

29. října 2008 v 23:18 | Bublinka ♥ |  ostatní
Tak je tu nový design jsem s ním dost spokojená samozřejmě je podzimní jak jinak Napište mi do komentů svoje názory. Ahoj!

Diplom od lenky

27. října 2008 v 17:09 | Bublinka ♥ |  diplomy pro vás a od vás
A tenhle diplomek je od lenky za spřátelení blogů ↓ moc děkuju je krásnej! =)


Nové SB =)

27. října 2008 v 10:55 | Bublinka ♥ |  diplomy pro vás a od vás
Tak mám nové SB lenku.Má moc pěknej blog! určitě se na něj mrkněte tady máte odkaz na její blog http://krecek100.blog.cz/ a tady máš diplomek za spřátelení ↓ =)


Návštěvnost za 20.10. 2008 - 26.10. 2008

27. října 2008 v 10:32 | Bublinka ♥ |  návštěvnost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (20.10. 2008 - 26.10. 2008) je:
Pondeli: 22
Utery: 28
Streda: 18
Ctvrtek: 23
Patek: 20
Sobota: 26
Nedele: 34

Celkem: 171

Tahle návštěvnost je dobrá! děkuju vám

Hlasujte pro Bublinku a Maxíčka

23. října 2008 v 19:54 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Tak prosím hlasujte TADY u Berushky v miss křeček pro Bublinku a Maxíčka.A ještě prosím TADY hlasujte pro Bublinku a Maxíčka u Rézi.Moc děkuju za každý váš hlásek! =)

Návštěvnost za 13.10. 2008 - 19.10. 2008

21. října 2008 v 14:36 | Bublinka ♥ |  návštěvnost tohoto blogu
Hmm..Tahle návštěvnost je dobrá! ani jeden den to nekleslo pod 20 takže OK!

Navstevnost za minuly tyden (13.10. 2008 - 19.10. 2008) je:
Pondeli: 34
Utery: 23
Streda: 23
Ctvrtek: 21
Patek: 27
Sobota: 31
Nedele: 37

Celkem: 196

Už mám klec

19. října 2008 v 20:45 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Včera jsme byli koupit klec.Je fakt boží.Křečíkům se v ní moc líbí! je zajímaví je v ní pozorovat jak to všechno skoumají a prolízají.Mají tam ještě dost věcí neoběvenejch protože ta klec je dost velká..A je s tunelama.A jak ste mi psali komentářů v tom předchozím článku tak si myslím že to není pravda.Psali ste že ty s tunelama jsou pro křečka nevhodný a že když mají ty tuneli kolmo dolů tak se v tom křeček bojí atd..Mno myslím že to není pravda.Bublince a Maxíčkovi to žádný problémi nedělá...Naopak si myslím že to v tech tunelech křečíky baví! Mno v té kleci je dost zajímavích věcí tak vám sem zítra napíšu článek kde bude ta klec podrobně popsaná i fotkama.Ale aby ste věděli jak klec vipadá tak tady máte jednu její fotku ↓ mno ta klec je fakt dost dobrá!!

Mno zítra to budete mít popsaný s fotkama a dnes vám akorát řeknu kde co je k čemu to je atd..Takže na levo je tam taková napůl zelená napůl bylá koulička.Ta je na prolízání a může sloužit jako domeček.Dál tam sou tuneli a potom je tam taková napůl modrá napůl bílá koule.Ta je buď na prolízání nebo může sloužit jako domeček a když ji vipojíte od klece tak to je přenoska na křečka ale musí se vždycky ty dvě strany kterejma křeček prolízá uzavřít takovejma oknama můžete je vidět na fotce sou to takoví ty barevný kolečka které na několika místech uzavírají tuneli.Dál je tam ta modrá koule nahoře.To je napáječka ..A pak tam sou další tuneli a pak je tam ta velká hlavní koule.Tam sou hobliny a je tam běhací kolo.A za běhacím kolem (na fotce to ale nejde vidět.Uvidíte to až zítra až budou ty věci podrobně nafocený) je domeček.Ale ten domeček je tři v jednom x).Jsou tam totiž schůdky a ty vedou k misce.A pod tou miskou a schodama je domeček.Mno a to je tak všechno tak papa! =)

Pojedeme pro klec! =)

17. října 2008 v 14:58 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Zítra nebo pozítří pojedeme pro klec pro toho křečíka! =) už se moc těším! tu klec mám k svátku kterej sem měla před dvouma dnama .Takže supéér! navíc si můžu vybrat klec i s těma tunelama!! a doufám že ty dva měsíce utečou jako voda abych mohla dát Bublinku a Maxíka k sobě a nechat si pak jedno miminko kterýmu ta klec bude potom patřit! =) mno a dva měsíce to bude v prosinci takže to budou vánoční miminka už se moc těším! =) mno tak papa!

Návštěvnost za 6.10. 2008 - 12.10. 2008

13. října 2008 v 15:12 | Bublinka ♥ |  návštěvnost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (6.10. 2008 - 12.10. 2008) je:
Pondeli: 31
Utery: 25
Streda: 34
Ctvrtek: 23
Patek: 23
Sobota: 41
Nedele: 38

Celkem: 215


Tahle návštěvnost mě moc potěšila! sobotu vás přišlo nejvíc! (41!) a nejmíň ve čtvrtek a pátek (23) ale to je taky dost dobrý! díky!! a papa! ;))

Bublinka a Maxík zatím nebyli u sebe

12. října 2008 v 20:05 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Když jsem si dnes přečetla komentář od kvakvi ať Bublinku a Maxíčka k sobě dám až za dva měsíce jinak by byla vyčerpaná a mohla by umřít tak jsem si řekla že radši ty dva měsíce počkám, protože nechci ryskovat Bublinčin život! takže ještě u sebe nebyli. Sice je bude mít za delší dobu ale já si ráda počkám.Protože ryskovat Bublinčin život by byla pěkná blbost! a křečíci nejsou březí moc dlouhou dobu takže se to dá vydržet...Tak papa!

Jak říkám svím křečíkům?

12. října 2008 v 12:19 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Takže v tomhle článku vám prozradím jak říkám svím křečíkům =) mno i ostatním svím zvířátkám říkám tak různě ale tohle je blog o křečcích takže třeba jak říkám Jeniferce by sem nepatřilo..Mno už to nebudu natahovat... Tady to máte ↓


Jak říkám Bublince: Bublinka,Bubliška,Bublík,Bublajska,Bublinečka,Bublifousek ;-)

Jak říkám Maxíčkovi: Maxíček,Maxík,Max,Maxoušek,Maxmiliján :D,Maxínek,Maxifousek =D

Mno jak vidíte říkám jim různě =D

Bublinka a Maxíček =)

12. října 2008 v 12:12 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Tak dnes skusím k sobě dát Bublinku a Maxíčka =) třeba to vyjde..Mno ale může to vyjít i pozdějc,tak uvidím.. ;) se htěším až bude mít Bubliška zase mláďátka! držte palce ať to výjde!! =)

Diplomek od Belly

12. října 2008 v 12:08 | Bublinka ♥ |  diplomy pro vás a od vás
Od Bely jsem dostala tenhle moc hezkej diplomek za bleskovku ↓ díky! =)

Už je to lepší...

10. října 2008 v 17:52 | Bublinka ♥ |  ostatní
Mno už je to lepší...Už nejsem tak smutná jako před tím...Možná ještě dnes písnu nějakej článek..Jo a Bublinku a Maxíčka nevím kdy k sobě dát protože jste my do komentářů někdo psal měsíc někdo dva někdo že je mám k sobě dát hned a někdo za 10 dní atd..Tak nevím kdy...Články tu pár dní nepřibývali protože jsem se s toho potřebovala dostat a teď už je to lepší..A myslím že tu zase budou články normálně..Když né hned zítra tak možná tak za dva dny ale už určitě brzo..Myslím že nanejvíš tak za tři dny už tu budou články normálně...Tak to je tak všechno pa!

Miminko umřelo!! bééé !! ;-(((

7. října 2008 v 17:34 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Miminečko umřelo.Néééééééééééééééééééééééééééé!! já nemůžu ani psát.pořád totiž brečím..............Achjooo!!! =( Béééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé!!! je to strašný! já jsem se tak těšila jak se o něj budu starat atd.A ono umřelo!!!! ;((( néééééé!! je to strašný.A napište mi prosím do komentářů za jak dlouho můžu dát Bublinku a Maxíčka k sobě aby měla další mimi....Lepší by bylo kdyby jich měla víc..Bééééé!! já jsem byla tak šťastná......A teď.......Chjo!! je to hrozný!! =(( ale dám je zase k sobě aby měla další...Tak my pls napište za jak dlouhou dobu je zase můžu k sobě dát.... Achjo! Béééééééééééééééééééé!!!

Další informace o miminku =)

6. října 2008 v 18:38 | Bublinka ♥ |  moji mazlíčci
Dnes jsem s mojí kámojdou byla ve zverimexu.Nakoupila jsem něco pro Bublinku Maxíka a miminko a pro Jeni rybičky a ráček všechno mají..Budete tu mít fotky tech věcí pro moje křečíčky ale ty Jeniferčiny věci nafocený nemám.A miminečko se má skvěle.Před chvílí jsem nakoukla do domečku a on/ona se tam tak převaluje.Prostě skvělíí! =) jinka tady máte fotky tech věcí ↓ =)

Pro mláďátko jsem koupila takovej domeček s patrem a i miskou.takže když bude v akvárku tak tam má aspoň druhý patro.Takže má víc místa =) ↑

Dál jsem Bublince koupila hlodací kámen protože hlodací kámen má jen Maxíček ale občas jsem ho dávala i Bublince ale koupila jsem jí aby měla vlastní

A ještě dvoje krmení do zásoby =) ↑